Emekliye Ayrılan İl Jandarma Komutanı Onuruna Veda Yemeği verildi

Vali İrfan Balkanlıoğlu, uzun süredir Sakarya İl Jandarma Komutanlığı görevini yürüten ve emekliye ayrılan Albay Emin Dursun onuruna veda yemeği düzenledi. Tunatan Tesislerindeki yemeğe Vali Balkanlıoğlu ve eşi Sema Balkanlıoğlu’nun yanı sıra; Garnizon ve Tugay Komutanı Alb. Sebahattin Kalkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, yargı mensupları, kamu […]

 Emekliye Ayrılan İl Jandarma Komutanı Onuruna Veda Yemeği verildi

27.07.2017 - 12:03

Güncelleme : 27.07.2017 - 12:25

Vali İrfan Balkanlıoğlu, uzun süredir Sakarya İl Jandarma Komutanlığı görevini yürüten ve emekliye ayrılan Albay Emin Dursun onuruna veda yemeği düzenledi.

Tunatan Tesislerindeki yemeğe Vali Balkanlıoğlu ve eşi Sema Balkanlıoğlu’nun yanı sıra; Garnizon ve Tugay Komutanı Alb. Sebahattin Kalkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, yargı mensupları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, jandarma teşkilatı yetkilileri ile davetliler katıldı.

Düzenlenen veda programı için Vali Balkanlıoğlu’na çok teşekkür ettiğini belirten Albay Dursun, görev süresi içerisinde vermiş oldukları desteklerden dolayı da Sakarya halkına müteşekkir olduğunu söyledi.

Değerli komutanla çok kısa bir süre çalışmalarına rağmen, vazifesinde son derece başarılı olması, insanlarla kurduğu dostluğu, beyefendi ve insani kişiliğiyle takdir edilen bir devlet görevlisi olduğunu söyleyen Vali Balkanlıoğlu, “Suçla ve suçluyla mücadelede, memlekette yasaların egemen olması için çalışmak ve bunu yaparken de sadece suçluyu takip etmek değil, suçsuz insanları ayırt edebilmek ve insanlarla sempatik bir ilişki kurmak oldukça zordur, ancak bunu başaran komutanımızı tebrik ediyorum. Bir de Sakarya’da 15 Temmuz gecesi büyük bir travma yaşandı ve Valilik basıldı. Komutanımız o gece yani 15 Temmuz darbe girişiminde milli iradenin yanında yer almış ve baskılara rağmen hainlerle işbirliğine girmemiştir. Bu bakımdan buradan gönül rahatlığı ile ayrılacaktır” dedi.

Memuriyet hayatının tayinlerle geçtiğini ve her görevin de bir nöbet meselesi olduğunu söyleyen Vali Balkanlıoğlu, “Burada birçok kardeşiniz, dostunuz ve arkadaşınız olduğunu biliyorsunuz. Sakarya olarak her zaman sizi güzel bir şekilde anacağımızdan emin olun. Hayırlı ve uğurlu olsun, hakkınızı helal edin” dedi.

Veda yemeğinin sonunda Albay Dursun da katılan herkese teşekkür ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın