Jandarmadan Kenevir ve Bonzai Operasyonu

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince son bir hafta içerisinde yapılan istihbari çalışmalar sonucu kenevir ekimi ve uyuşturucu kulanımı ile ilgili ciddi operasyonlar gerçekleştirdi. Jandarmadan yapılan açıklama; Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince son bir hafta içerisinde yapılan istihbari çalışmalar sonucu; Akyazı, Hendek, Geyve, Karasu ve Pamukova İlçelerinde, yasadışı kenevir ekimi ve uyuşturucu madde kullanımıyla ilgili toplam […]

 Jandarmadan Kenevir ve Bonzai Operasyonu

31.07.2017 - 17:54

Güncelleme : 31.07.2017 - 17:54

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince son bir hafta içerisinde yapılan istihbari çalışmalar sonucu kenevir ekimi ve uyuşturucu kulanımı ile ilgili ciddi operasyonlar gerçekleştirdi.

Jandarmadan yapılan açıklama;

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince son bir hafta içerisinde yapılan istihbari çalışmalar sonucu; Akyazı, Hendek, Geyve, Karasu ve Pamukova İlçelerinde, yasadışı kenevir ekimi ve uyuşturucu madde kullanımıyla ilgili toplam (11) ayrı operasyon icra edilmiştir.
İcra edilen bu operasyonlarda toplam, (530) gram kubar esrar, (782) kök kenevir bitkisi, (3) adet ruhsatsız av tüfeği ve (1) adet sentetik hap ele geçirilmiştir. Olaylarla ilgili olarak (9) şüpheli hakkında adli soruşturma başlatılmıştır.

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar sonucu, 30 Temmuz 2017 tarihinde Pamukova İlçesinde sentetik kannabinoit (bonzaii) ticaretine yönelik bir operasyon icra edilmiştir.
İcra edilen bu operasyonda şüphelilere ait araçta ve arazide yapılan aramalarda toplam,(2000) gr. sentetik kannabinoit (bonzaii) ve (300) gram kubar esrar ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak (4) şüpheli hakkında adli soruşturma başlatılmıştır.
İnsanlarımızı maddi çıkarları uğruna ölüme sürükleyen ve gençlerimizi uyuşturucuya bulaştıran, geleceğimizi karartan zehir tacirlerine karşı Sakarya İl Jandarma Komutanlığı tarafından operasyonlara devam edilecek olup, bütün vatandaşlarımızın 156 Jandarma İmdat telefonuna, uyuşturucuyla ilgili ihbarları zamanında bildirmeleri hem insanımızı korumak hem de uyuşturucudan menfaat temin edenlere karşı mücadelede ki etkinliği artıracaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın