Sakarya KYK Arif Nihat Asya Erkek Öğrenci Yurdu Arifiye’ye Taşınıyor

2017 yılına kadar Erkek Öğrenci Yurdu olarak hizmet veren KYK Arif Nihat Asya Yurdu artık Kız Öğrenci Yurdu olarak hizmet verecek. Yurtta kalan Erkek öğrenciler ise Arifiye’de yapımı tamamlanan KYK Muhammet Fatih Safitürk Erkek Öğrenci Yurduna taşınacaklar. 2016/2017 Eğitim ve Öğretim yılında Erkek Öğrenciler için hizmet sunmakta olan Sakarya KYK Arif Nihat Asya Öğrenci Yurdu […]

 Sakarya KYK Arif Nihat Asya Erkek Öğrenci Yurdu Arifiye’ye Taşınıyor

10.08.2017 - 21:46

Güncelleme : 10.08.2017 - 21:46

2017 yılına kadar Erkek Öğrenci Yurdu olarak hizmet veren KYK Arif Nihat Asya Yurdu artık Kız Öğrenci Yurdu olarak hizmet verecek. Yurtta kalan Erkek öğrenciler ise Arifiye’de yapımı tamamlanan KYK Muhammet Fatih Safitürk Erkek Öğrenci Yurduna taşınacaklar.

2016/2017 Eğitim ve Öğretim yılında Erkek Öğrenciler için hizmet sunmakta olan Sakarya KYK Arif Nihat Asya Öğrenci Yurdu 2017/2018 yılından itibaren Kız Öğrenci Yurdu olarak yoluna devam edecek.

KYK Arif Nihat Asya Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler ise 2017 yılında yapımı tamamlanan 2.184 öğrenci kapasitesine sahip olan Sakarya – Arifiye Muhammet Fatih Safitürk Erkek Öğrenci Yurduna taşınacaklar.

 

Arifiye’den Kampüse Otobüs Seferleri Başlatılacak

Kampüs ve Çevresinde yeterli alan bulunmadığı için İnnovia Arifiye projesi kapsamında yapılan ve Kredi Yurtlar Kurumu tarafından devralınan yurda taşınacak olan Erkek Öğrenciler için Servis İmkanı sağlanacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacak olan Belediye Otobüsleri ile Arifiye Muhammet Fatih Safitürk Erkek Öğrenci Yurdu ile Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü arasında otobüs seferleri başlamış olacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın