Vali Balkanlıoğlu’ndan Toyota CEO’su Hiroshi Kato’ya iade-i ziyaret

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Fabrikasını gezerek Genel Müdür ve CEO’su Hiroshi Kato’ya iade-i ziyarette bulundu. Vali Balkanlıoğlu’nu kapıda karşılayarak yetkililerle birlikte üretim tesislerini gezdiren CEO Kato, Sayın Valimizi ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. İlgili Haber Şehit Ali Gaffar Okkan’ı anma programı gerçekleşti. Toyota Sakarya Fabrikasında her 76 saniyede bir C-HR, Corolla ve […]

 Vali Balkanlıoğlu’ndan Toyota CEO’su Hiroshi Kato’ya iade-i ziyaret

19.08.2017 - 14:21

Güncelleme : 19.08.2017 - 14:21

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Fabrikasını gezerek Genel Müdür ve CEO’su Hiroshi Kato’ya iade-i ziyarette bulundu.

Vali Balkanlıoğlu’nu kapıda karşılayarak yetkililerle birlikte üretim tesislerini gezdiren CEO Kato, Sayın Valimizi ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Toyota Sakarya Fabrikasında her 76 saniyede bir C-HR, Corolla ve Verso modellerinin üretildiğini, dünyanın 100 ülkesine ihraç edilerek gerek Türk dış ticaretine gerekse yerel ekonomiye katkıda bulunulduğunu ve tüm bunların halen 5 bin 300 kişi ile, 3 vardiyada yüksek kaliteli bir üretimle gerçekleştiğini belirten Toyota yetkilileri, Vali Balkanlıoğlu’na üretim aşaması hakkında da bilgiler verdi.

Otomotiv sektöründeki tecrübeli ve nitelikli istihdamı ile Toyota’nın ülkemizdeki çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Vali Balkanlıoğlu, üretimi, ihracatı, varlığı ve yeni yatırımları ile Toyota’nın, hem ülkemizde hem de ilimizde bulunmasının çok önemli olduğunu ve her konuda avantaj sağladığını ifade etti.

Araçların banttan çıkışını da izleyen Vali Balkanlıoğlu, CEO Kato’ya misafirperverlikleri için teşekkür ederek tüm yönetici ve fabrika çalışanlarına da başarılar diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın