Kardeşlik İkliminde Gençlik Değişimi

‘Kültür Fidanlarımız Ata Yadigarı Topraklarda’ isimli projeye katılımcı gençler Bulgaristan Mestanlı Kasabasında Mestanlı İlahiyat Lisesini 7-13 Mayıs Tarihlerinde ziyaret etmişlerdi. 20-26 Ağustos tarihlerinde de Bulgaristan’da ev sahipliği gösteren gençler ülkemizde ve ilimizde misafir edildi. İlk gün yapılan programda Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel Adapazarı Gençlik Merkezi’nde misafir öğrencilerimizi ağırladı ve yapılan […]

 Kardeşlik İkliminde Gençlik Değişimi

28.08.2017 - 13:47

Güncelleme : 28.08.2017 - 13:47

‘Kültür Fidanlarımız Ata Yadigarı Topraklarda’ isimli projeye katılımcı gençler Bulgaristan Mestanlı Kasabasında Mestanlı İlahiyat Lisesini 7-13 Mayıs Tarihlerinde ziyaret etmişlerdi. 20-26 Ağustos tarihlerinde de Bulgaristan’da ev sahipliği gösteren gençler ülkemizde ve ilimizde misafir edildi.

İlk gün yapılan programda Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel Adapazarı Gençlik Merkezi’nde misafir öğrencilerimizi ağırladı ve yapılan programda gençlere hediyelerini takdim etti.
Projedeki amaç hem ortak tarih ve kültür mirasının paylaşımına katkı sağlamak hem de çağımızın en büyük sorunlarından olan islamofobi ile ilgili çalışma ve gözlem yapma şansı sağlamaktı.
Misafir öğrencilerimiz Sakarya ilinde Karasu, Hendek, Sapanca, Göynük ve Taraklı gezileriyle Sakaryanın tarihinde yer edinen mekanları yakından görme fırsatını buldular.
Sakarya Gençlik Merkezleri tarafından organize edilen programda gençler “üniversite ve gençlik”,”bilgisayar oyunlarında ve medyada islamafobi” konuları hakkında fikirlerini paylaştılar.Proje kapsamında Sakarya Valiliğinde ve Sakarya Müftülüğünde gençlerimiz misafir edildiler.
Kültür Fidanlarımız Ata Yadigârı Topraklarda projesinde Mestanlılı gençler Sakaryalı gençlerimiz tarafından bir gece evlerinde ağırlanarak kültürümüz ve misafirlik anlayışımız hakkında yaşayarak bilgi edindiler.
Projenin son aşamasında gençlerimiz İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginliklerini 2 gün boyunca yapılan programla gezerek öğrendiler.Kurulan yeni kardeşlik bağlarıyla Kültür Fidanlarımız Ata Yadigârı Topraklarda projesi nihayete erdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın