Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,57 / Satış: 5,60
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

Sakarya’ya bin yataklı hastane yapılacak

Sakarya’ya bin yataklı hastane yapılacak
  • 09.09.2017
  • 1.176 kez okundu
Reklam

AK Parti Kaynarca İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’ne katılan Başkan Toçoğlu, Kaynarca’ya yılsonuna kadar 25 kilometre daha sıcak asfalt atacaklarını müjdelerken, Milletvekili Yavuz, Sakarya’ya bin yataklı hastanenin yapılacağını söyledi. İl Koordinatörü Keşir ise siyaseti ülkenin aydınlık yarınları için yaptıklarını dile getirdi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Kaynarca İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’ne katıldı. Kaynarca Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda AK Parti MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün ve Ali İhsan Yavuz, İl Koordinatörü Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, belediye başkanları, teşkilat mensupları ve muhtarlar yer aldı. Kongrede mevcut ilçe başkanı Murat Kefli tekrar Kaynarca İlçe Başkanı seçildi.

Seçimlerden başarıyla çıktık
Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Kaynarca İlçe Başkanı Murat Kefli, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde kurulan partimiz bugün 16. yılında. Bu süreçte Türkiye’de çok büyük hizmetlere imza attık ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 80 yılında yapılmayan hizmetleri hayata geçirdik. 2014 yılında göreve geldiğimiz dönemden bu döneme bereketli çalışmalar gerçekleştirdik. Birçok seçimden büyük başarılarla çıktık” diye konuştu.

15 dakikada Adapazarı
Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, “Kaynarca’da altı buçuk yıl ilçe başkanlığı yaptım. Bu harekete hizmet sunan herkese teşekkür ediyorum. AK Parti’nin kurulmasıyla ülkemizin kaderinin değişmesi gibi ilçemizin de kaderi değişti. 1 saatte Adapazarı’na giderken şimdi 15 dakikada gidiyoruz. Kaynarca’da güzel işler yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu, Sapanca’dan bize su getirdi. 200 tane toplu konut yaptık. Destek devam ettiği sürece biz daha yaşanabilir bir Kaynarca için çalışmaya devam edeceğiz.”

Önemli işlere imza attık
Kaynarca kongresinin ilçeye, Sakarya’ya ve Türkiye’ye hayırlı olması dileklerini ileterek konuşmasına başlayan Başkan Toçoğlu, “Yeni bir sinerji ile kongrelerimize başladık. Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. 2019’a hazırlanıyoruz. Bu kongreler 2019 için önemli bir altlık oluyor. Gelecekteki zor günlere hep birlikte hazırlanmalıyız. İlçemizde hem merkezi hükümet hem yerel yönetimler olarak önemli işlere imza attık. Asfalt ve su hizmetlerini önemsiyoruz. Kaynarcamız bu anlamda en şanslı ilçelerimizden. Öncelikli olarak Kaynarca merkezindeki su problemini çözmüştük. Mahallelerde de işin sonuna gelmek üzereyiz. Kaynarca’da Sapanca’dan su getirmediğimiz hiçbir mahalle kalmamış olacak. Hizmetin sonu yoktur. Kaynarca’da yılsonuna kadar 25 kilometrelik daha asfalt programımız var. Gerek teşkilatımız gerek ilçe belediyemiz ile birlikte üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Yapmamız gereken ülkemizi birlik ve beraberlik içerisinde aydınlık yarınlara çıkarmak, dostluğumuzu kardeşliğimizi ve birlikteliğimizi muhafaza etmektir” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin en kaliteli suyu
Milletvekili Yavuz, “İlçe başkanımız ve ekibi geçtiğimiz dönemde çok özel işler yaptılar. İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte de hem ilçe başkanımız hem belediye başkanımız güzel işler yapacaktır. Kaynarca’nın en önemli sorunlarından birisi suydu. Şimdi Sapanca’dan arıtılmış suyunu her mahalleye ulaştırmış olacağız. Türkiye’nin en kaliteli suyunu SASKİ veriyor. SASKİ her an suyun özelliklerini yayınlıyor. Kaynarca’da her ev bu kaliteli suyu içecek. 25 kilometrelik sıcak asfalt hedefi az bir şey değil. İllerde bile doğalgaz yokken Kaynarca’ya doğalgazın geleceğini konuşuyoruz.”

Yüksek Gerilim Test Merkezi geliyor
Konuşmasını sürdüren Yavuz, “Sakarya’da bin yataklı hastanenin sözünü aldık ve o yapılacak. Bölge Adliye Mahkemesi ile ilgili manipülasyon yapanlar var. Muhteşem bir bina. 6 il buradan hizmet alacak. Şu anda hâkim ve savcı eksiği bulunuyor. Bunlar tamamlandığında adliyemiz kısa süre içerisinde hizmete açılacaktır. Sakarya’da ikinci üniversitesinin ayak sesleri var o da gelecek. Yüksek gerilim test merkezinin Sakarya’da kurulmasına büyük oranda karar verilmiş gibi. Büyük ihtimalle Taşkısığı’nda olacak. Özetle Sakarya iyi gidiyor.”

2 bin yıllık makûs tarih kırıldı
Tarihte Kaynarca’nın bulunduğu bölgede Bitinya Uygarlığı’nın bulunduğunu ifade eden Milletvekili Üstün, “Burada müthiş bir uygarlık kurulmuş. Bitinya’dan sonra Kandıra, Kaynarca ve Karasu unutulmuş. Ta ki 2000’lerde AK Parti gelene kadar. Dağdibi Adapazarı’nın son bitiş noktasıydı. Burada bir peynir atölyesi vardı. Onun kuzeyinde buralarda tek bir atölyenin bacası tütmüyordu. Kaynarca’ya duble yol yapılmış, Karasu’ya duble yol yapılmış, Karasu’ya demiryolu yapılıyor. Kaynarca-Karasu duble yolu bitmek üzere. Kaynarca’da Mobilya Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarına başladı. Şimdi Makine İmalatçıları Sanayi Bölgesi geliyor. AK Parti ile birlikte sadece Türkiye’nin değil, Kaynarca’nın da 2 bin yıllık makûs tarihi kırılmış” şeklinde konuştu.

Gözümüz gibi bakıyoruz
Üstün, “Kaynarca’ya gözümüz gibi bakıyoruz. Sadece hükümet yatırımları değil. 15 gün önce Karaçalılık ve Caferiye Mahallelerine gittik. Yoğun bir altyapı çalışması var. Su geliyor. Sonrasında yollar genişleyecek ve asfalt yapılacak. Sahil düzenlemesi de yapılacak ve Kaynarca sahilleri de gözde sahiller arasında yer alacak. Marmara Bölgesi’nin en büyük organize sanayi bölgesi yapılacak. Sakarya meslek liseleriyle, mevcut otomobil fabrikalarının gücüyle, lojistiğiyle, yan sanayisiyle ve limanıyla yerli otomobil içinde en büyük adaylarından.”

Heyecanımız büyüyor
Kongrelerin birlik ve beraberliğe ciddi katkı sağladığını vurgulayan AK Parti İl Başkanı Kılıç, “AK Parti’nin ilk iktidar olduğu ve görevi alacağı saat 14.00’da parti teşkilatında bir sol sendikaya randevu verdik. Bizler onlar bizi tebrik edecekler, güzel temennilerde bulunacaklar diye düşündük. O an da televizyonda devir teslim konuşmaları vardı ve görevi devredecek Bülent Ecevit konuşuyordu. O ara KEY ödemelerini, nemaları isteriz diye konuya girdiler. ‘Şu anda sizin Başbakanınız konuşuyor siz ondan isteyin beş dakika sonra görevi devralınca bizden istersiniz’ dedim. Bismillah demeden 15 kat trilyon liralık ödemeleri istediler. Demek ki daha iktidara geldiğimiz ilk dakikada bir ümit olmuşuz. O buluşmada biz bu ülkeye çok hizmet yapacağız dedim. Nitekim yaptık. Koalisyon hükümetlerinde biri gaza biri frene basıyordu ve ülke patinaj yapıyordu. 7 Haziran döneminde bunu kısa süreliğine de olsa gördük. O gün bu ülkede iktidar olmanın dışında başka bir alternatif olmadığını gördük. Şimdi ise yenileniyoruz. Yeni kardeşlerimiz heyecanı büyütüyorlar. Teşkilatta görev alsa da almasa da dertli olan insan her yerde AK Parti’yi ve Sayın Cumhurbaşkanımızı savunuyor” diye konuştu.

Hiçbir şey eskisi gibi değil
İl Koordinatörü AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “Düzce ile Sakarya pek çok açıdan birbirine benziyor, o yüzden kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Kaynarca’da yaşanan büyük değişim çok güzel anlatıldı. Söze hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek başlamıştık. Türkiye’de olduğu gibi Kaynarca’da da hiçbir şey eskisi gibi değil. AK Parti’de her kademede görev yapmak nasip oldu. Cumhurbaşkanımızın teşkilatçılık anlayışı toplumun tüm katmanlarını omuz omuza siyasetin içine katmak yönünde. Biz siyaseti daha iyi eğitim, daha iyi sağlık, daha iyi yollar, daha iyi binalar, daha aydınlık yarınlar için yapıyoruz. Teşkilatçılık ve siyaset noktasında 15 yılda önemli şeyler öğrettiğimizi düşünüyoruz. Çıtayı sürekli yükseltiyoruz. Cumhurbaşkanımızın 15 yıllık liderliğinde Türkiye çok büyük adımlar attı. Doğumda hastanede rehin kalmayı yaşamış, eğitimden uzaklaştırılmayı yaşamış bir kardeşinizim. Türkiye bugün bunların hiçbirisini konuşmuyorsa liderimizin kalkınmaya olan inancı sayesindedir. Türkiye kalkınmasından, büyümesinden asla taviz vermeyecektir.”

Standartlar yükseldi
Kaynarca’nın AK Parti’nin millete hizmet yolunda her zaman destekçisi olduğunun altını çizen MKYK Üyesi Uncuoğlu, “Kaynarca sabretmeyi bildi, meydanlara aktı, sandıkları patlattı, AK Parti’nin kurumsal çatısını kuvvetlendirdi. Eğer bu millet iradesi olmasaydı bugün bu salonlarda, sizlerin karşısında olamazdık. Büyüyen, gelişen, sosyolojisi değişen, standartları gelişen Türkiye’de sorunların niteliği de değişiyor. Standartlar yükseliyor. Önceden soğuk asfalt sorunu vardı bugün sıcak asfalt çalışmaları yapılıyor. Önceden mucur ve büz konuşulurdu. Bugün sağlıklı içmesuyunu yepyeni arıtma tesislerini ve sıcak asfaltları konuşuyoruz. Bunlar milletin parasını kimse çarçur etmesin diye savaşan Recep Tayyip Erdoğan ve hareketi sayesinde oluyor. AK Parti başına gelen her kara planda gücünü milletten alarak bütün sorunları aştı” ifadelerini kullandı.

Unutmamalıyız
Uncuoğlu, “16 yıl öncesini, bıçak paralarını, sabahın köründe hastane koridorlarından bahçeye sarkmış ilaç sırası bekleyen SSK’lıları hatırlamayan gençlerimiz var. Bizler bunları unutmayacağız. Hizmetleri değersizleştirmeye çalışan üst akıl her zaman devrede. Başbakanın ayağına kasa atarak kriz kolayca çıkartılabiliyordu. Bugün buna imkân yok. Sosyal medyanın algı operasyonlarıyla hepimizin canını sıkmaya, akılları bulandırmaya çalışıyorlar. Biz sağlam oldukça, biz millete hizmet yolunda oldukça bunların üstesinden geleceğiz. Kimsenin aklımızı, kanaatimizi ipotek altına almasına, ufak meselelerden dolayı bizleri ayırmasına izin vermeyelim.”

Veteriner hekim Mustafa Yıldız, evcil hayvanların insanların psikolojisini düzelterek stresinin azaldığını belirtti. PSİKOLOJİK YIPRANMA Yıldız açıklamasında şu ifadelere yer verdi,...
Altyapıda genç yetenekler geleceğe hazırlanıyor
Büyükşehir Belediyesi Ekrem Karaberberoğlu Altyapı Tesisleri’nde genç yetenekler çalışmalarına devam ediyor. Sakaryaspor Futbol Okulu’nun farklı yaş kategorilerindeki genç yetenekleri uzman...
Dünya Bilim Olimpiyatı Şampiyonlarına Takdir Belgesi
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Dünya Bilim Olimpiyatlarında gümüş ve bronz madalya kazanan Cevat Ayhan Fen Lisesi öğrencilerini ‘Takdirname’...
Hobi kursları ile en güzel eserler
Yaşlı Destek Merkezi (YADEM) 65 yaş üstü hobi kurslarında faaliyetler devam ediyor. Bu kapsamda yaşlılar yeni eserler ortaya çıkarmaktadırlar. Sakarya...
”Ülkesine ve milletine sevdalı bir hizmet aşığıdır.”
Sakarya Halk Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet TAŞTAN’ın bu hafta yayınlanan köşe yazısı.. ERGÜN ATALAY NE DEDİ? Türk-İş Başkanı Ergün Atalay...
Büyükşehir’den 5 ayda 136 bin 397 ton asfalt
Büyükşehir Belediyesi’nde 5 aylık süreçte Başkan Ekrem Yüce’nin talimatıyla 136 bin 397 ton sıcak asfalt üretilerek şehrin muhtelif bölgelerinde asfalt...
Depremin20. Yılında SAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden Açıklama
17Ağustos 1999 İzmit-Adapazarı Depreminin 20. Yılında Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Basın Açıklaması İnşaat mühendisliği bölüm başkanı Prof. Dr. Emrah...
YILDIRIM AİLESİNİN ACI GÜNÜ!..
İlçemiz Çınardibi Mahalesi sakinlerinden CEVAT YILDIRIM (85) vefat etti.Cenazesi bugün Öğle Namazına müteakip ARİFİYE ÇINARDİBİ MAH. MERKEZ CAMİSİNDE kılınacak cenaze...
Dolu ve Sağanak Yağış Kışlaçay’ı da Vurdu!
Arifiye İlçesi Kışlaçay Mahallesin’de öğlen sonrası başlayan sağanak yağmur yaklaşık 5 dakika sürdü. Aşırı yağış nedeniyle yollar göle dönerken bazı...
‘Artçıları Kalbimizde’ Etkinliği Kapsamında Pedal Çevirdiler
Marmara Depremi’nin 20. yıldönümü vesilesi ile Türk Kızılayı tarafından “Artçıları Kalbimizde” adı altında düzenlenen etkinlik kapsamında Düzce’den İlimize pedal çevirerek...
Sağanak Yağış Arifiye’de etkili oldu!
 Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı uyarılarının ardından beklenen yağış Sakarya’da ve ilçelerin de etkili oldu. Aşırı yağış ve fırtına ilçemiz Arifiye’de...
” Biz 20 yıl evvel cenaze kuyruğu gördük”
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 20’nci yılında düzenlenen anma programında konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Biz ülke olarak...
Rıdvan DURAN’dan Teşekkür Mesajı
Son olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı görevinde bulunan Rıdvan Duran,Cumhurbaşkanımızn onayı ile Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’ne atandı....
SYKD’den 17 Ağustos Depremi Yıldönümü mesajı
Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, 17 Ağustos 1999’da yaşanan ve büyük acılara neden olan depremin 20. yıldönümü münasebetiyle...
Allah bize bir daha o günleri yaşatmasın
Büyükşehir Belediyesi, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 20. Yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında deprem gününü ve sonrasını yaşamış vatandaşların görüşlerini...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ