Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: 6,06 / Satış: 6,09
€ EURO → Alış: 6,78 / Satış: 6,81

Sakarya’ya bin yataklı hastane yapılacak

Sakarya’ya bin yataklı hastane yapılacak
  • 09.09.2017
  • 1.088 kez okundu
Reklam

AK Parti Kaynarca İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’ne katılan Başkan Toçoğlu, Kaynarca’ya yılsonuna kadar 25 kilometre daha sıcak asfalt atacaklarını müjdelerken, Milletvekili Yavuz, Sakarya’ya bin yataklı hastanenin yapılacağını söyledi. İl Koordinatörü Keşir ise siyaseti ülkenin aydınlık yarınları için yaptıklarını dile getirdi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Kaynarca İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’ne katıldı. Kaynarca Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda AK Parti MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün ve Ali İhsan Yavuz, İl Koordinatörü Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, belediye başkanları, teşkilat mensupları ve muhtarlar yer aldı. Kongrede mevcut ilçe başkanı Murat Kefli tekrar Kaynarca İlçe Başkanı seçildi.

Seçimlerden başarıyla çıktık
Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Kaynarca İlçe Başkanı Murat Kefli, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde kurulan partimiz bugün 16. yılında. Bu süreçte Türkiye’de çok büyük hizmetlere imza attık ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 80 yılında yapılmayan hizmetleri hayata geçirdik. 2014 yılında göreve geldiğimiz dönemden bu döneme bereketli çalışmalar gerçekleştirdik. Birçok seçimden büyük başarılarla çıktık” diye konuştu.

15 dakikada Adapazarı
Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, “Kaynarca’da altı buçuk yıl ilçe başkanlığı yaptım. Bu harekete hizmet sunan herkese teşekkür ediyorum. AK Parti’nin kurulmasıyla ülkemizin kaderinin değişmesi gibi ilçemizin de kaderi değişti. 1 saatte Adapazarı’na giderken şimdi 15 dakikada gidiyoruz. Kaynarca’da güzel işler yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu, Sapanca’dan bize su getirdi. 200 tane toplu konut yaptık. Destek devam ettiği sürece biz daha yaşanabilir bir Kaynarca için çalışmaya devam edeceğiz.”

Önemli işlere imza attık
Kaynarca kongresinin ilçeye, Sakarya’ya ve Türkiye’ye hayırlı olması dileklerini ileterek konuşmasına başlayan Başkan Toçoğlu, “Yeni bir sinerji ile kongrelerimize başladık. Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. 2019’a hazırlanıyoruz. Bu kongreler 2019 için önemli bir altlık oluyor. Gelecekteki zor günlere hep birlikte hazırlanmalıyız. İlçemizde hem merkezi hükümet hem yerel yönetimler olarak önemli işlere imza attık. Asfalt ve su hizmetlerini önemsiyoruz. Kaynarcamız bu anlamda en şanslı ilçelerimizden. Öncelikli olarak Kaynarca merkezindeki su problemini çözmüştük. Mahallelerde de işin sonuna gelmek üzereyiz. Kaynarca’da Sapanca’dan su getirmediğimiz hiçbir mahalle kalmamış olacak. Hizmetin sonu yoktur. Kaynarca’da yılsonuna kadar 25 kilometrelik daha asfalt programımız var. Gerek teşkilatımız gerek ilçe belediyemiz ile birlikte üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Yapmamız gereken ülkemizi birlik ve beraberlik içerisinde aydınlık yarınlara çıkarmak, dostluğumuzu kardeşliğimizi ve birlikteliğimizi muhafaza etmektir” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin en kaliteli suyu
Milletvekili Yavuz, “İlçe başkanımız ve ekibi geçtiğimiz dönemde çok özel işler yaptılar. İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte de hem ilçe başkanımız hem belediye başkanımız güzel işler yapacaktır. Kaynarca’nın en önemli sorunlarından birisi suydu. Şimdi Sapanca’dan arıtılmış suyunu her mahalleye ulaştırmış olacağız. Türkiye’nin en kaliteli suyunu SASKİ veriyor. SASKİ her an suyun özelliklerini yayınlıyor. Kaynarca’da her ev bu kaliteli suyu içecek. 25 kilometrelik sıcak asfalt hedefi az bir şey değil. İllerde bile doğalgaz yokken Kaynarca’ya doğalgazın geleceğini konuşuyoruz.”

Yüksek Gerilim Test Merkezi geliyor
Konuşmasını sürdüren Yavuz, “Sakarya’da bin yataklı hastanenin sözünü aldık ve o yapılacak. Bölge Adliye Mahkemesi ile ilgili manipülasyon yapanlar var. Muhteşem bir bina. 6 il buradan hizmet alacak. Şu anda hâkim ve savcı eksiği bulunuyor. Bunlar tamamlandığında adliyemiz kısa süre içerisinde hizmete açılacaktır. Sakarya’da ikinci üniversitesinin ayak sesleri var o da gelecek. Yüksek gerilim test merkezinin Sakarya’da kurulmasına büyük oranda karar verilmiş gibi. Büyük ihtimalle Taşkısığı’nda olacak. Özetle Sakarya iyi gidiyor.”

2 bin yıllık makûs tarih kırıldı
Tarihte Kaynarca’nın bulunduğu bölgede Bitinya Uygarlığı’nın bulunduğunu ifade eden Milletvekili Üstün, “Burada müthiş bir uygarlık kurulmuş. Bitinya’dan sonra Kandıra, Kaynarca ve Karasu unutulmuş. Ta ki 2000’lerde AK Parti gelene kadar. Dağdibi Adapazarı’nın son bitiş noktasıydı. Burada bir peynir atölyesi vardı. Onun kuzeyinde buralarda tek bir atölyenin bacası tütmüyordu. Kaynarca’ya duble yol yapılmış, Karasu’ya duble yol yapılmış, Karasu’ya demiryolu yapılıyor. Kaynarca-Karasu duble yolu bitmek üzere. Kaynarca’da Mobilya Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarına başladı. Şimdi Makine İmalatçıları Sanayi Bölgesi geliyor. AK Parti ile birlikte sadece Türkiye’nin değil, Kaynarca’nın da 2 bin yıllık makûs tarihi kırılmış” şeklinde konuştu.

Gözümüz gibi bakıyoruz
Üstün, “Kaynarca’ya gözümüz gibi bakıyoruz. Sadece hükümet yatırımları değil. 15 gün önce Karaçalılık ve Caferiye Mahallelerine gittik. Yoğun bir altyapı çalışması var. Su geliyor. Sonrasında yollar genişleyecek ve asfalt yapılacak. Sahil düzenlemesi de yapılacak ve Kaynarca sahilleri de gözde sahiller arasında yer alacak. Marmara Bölgesi’nin en büyük organize sanayi bölgesi yapılacak. Sakarya meslek liseleriyle, mevcut otomobil fabrikalarının gücüyle, lojistiğiyle, yan sanayisiyle ve limanıyla yerli otomobil içinde en büyük adaylarından.”

Heyecanımız büyüyor
Kongrelerin birlik ve beraberliğe ciddi katkı sağladığını vurgulayan AK Parti İl Başkanı Kılıç, “AK Parti’nin ilk iktidar olduğu ve görevi alacağı saat 14.00’da parti teşkilatında bir sol sendikaya randevu verdik. Bizler onlar bizi tebrik edecekler, güzel temennilerde bulunacaklar diye düşündük. O an da televizyonda devir teslim konuşmaları vardı ve görevi devredecek Bülent Ecevit konuşuyordu. O ara KEY ödemelerini, nemaları isteriz diye konuya girdiler. ‘Şu anda sizin Başbakanınız konuşuyor siz ondan isteyin beş dakika sonra görevi devralınca bizden istersiniz’ dedim. Bismillah demeden 15 kat trilyon liralık ödemeleri istediler. Demek ki daha iktidara geldiğimiz ilk dakikada bir ümit olmuşuz. O buluşmada biz bu ülkeye çok hizmet yapacağız dedim. Nitekim yaptık. Koalisyon hükümetlerinde biri gaza biri frene basıyordu ve ülke patinaj yapıyordu. 7 Haziran döneminde bunu kısa süreliğine de olsa gördük. O gün bu ülkede iktidar olmanın dışında başka bir alternatif olmadığını gördük. Şimdi ise yenileniyoruz. Yeni kardeşlerimiz heyecanı büyütüyorlar. Teşkilatta görev alsa da almasa da dertli olan insan her yerde AK Parti’yi ve Sayın Cumhurbaşkanımızı savunuyor” diye konuştu.

Hiçbir şey eskisi gibi değil
İl Koordinatörü AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “Düzce ile Sakarya pek çok açıdan birbirine benziyor, o yüzden kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Kaynarca’da yaşanan büyük değişim çok güzel anlatıldı. Söze hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek başlamıştık. Türkiye’de olduğu gibi Kaynarca’da da hiçbir şey eskisi gibi değil. AK Parti’de her kademede görev yapmak nasip oldu. Cumhurbaşkanımızın teşkilatçılık anlayışı toplumun tüm katmanlarını omuz omuza siyasetin içine katmak yönünde. Biz siyaseti daha iyi eğitim, daha iyi sağlık, daha iyi yollar, daha iyi binalar, daha aydınlık yarınlar için yapıyoruz. Teşkilatçılık ve siyaset noktasında 15 yılda önemli şeyler öğrettiğimizi düşünüyoruz. Çıtayı sürekli yükseltiyoruz. Cumhurbaşkanımızın 15 yıllık liderliğinde Türkiye çok büyük adımlar attı. Doğumda hastanede rehin kalmayı yaşamış, eğitimden uzaklaştırılmayı yaşamış bir kardeşinizim. Türkiye bugün bunların hiçbirisini konuşmuyorsa liderimizin kalkınmaya olan inancı sayesindedir. Türkiye kalkınmasından, büyümesinden asla taviz vermeyecektir.”

Standartlar yükseldi
Kaynarca’nın AK Parti’nin millete hizmet yolunda her zaman destekçisi olduğunun altını çizen MKYK Üyesi Uncuoğlu, “Kaynarca sabretmeyi bildi, meydanlara aktı, sandıkları patlattı, AK Parti’nin kurumsal çatısını kuvvetlendirdi. Eğer bu millet iradesi olmasaydı bugün bu salonlarda, sizlerin karşısında olamazdık. Büyüyen, gelişen, sosyolojisi değişen, standartları gelişen Türkiye’de sorunların niteliği de değişiyor. Standartlar yükseliyor. Önceden soğuk asfalt sorunu vardı bugün sıcak asfalt çalışmaları yapılıyor. Önceden mucur ve büz konuşulurdu. Bugün sağlıklı içmesuyunu yepyeni arıtma tesislerini ve sıcak asfaltları konuşuyoruz. Bunlar milletin parasını kimse çarçur etmesin diye savaşan Recep Tayyip Erdoğan ve hareketi sayesinde oluyor. AK Parti başına gelen her kara planda gücünü milletten alarak bütün sorunları aştı” ifadelerini kullandı.

Unutmamalıyız
Uncuoğlu, “16 yıl öncesini, bıçak paralarını, sabahın köründe hastane koridorlarından bahçeye sarkmış ilaç sırası bekleyen SSK’lıları hatırlamayan gençlerimiz var. Bizler bunları unutmayacağız. Hizmetleri değersizleştirmeye çalışan üst akıl her zaman devrede. Başbakanın ayağına kasa atarak kriz kolayca çıkartılabiliyordu. Bugün buna imkân yok. Sosyal medyanın algı operasyonlarıyla hepimizin canını sıkmaya, akılları bulandırmaya çalışıyorlar. Biz sağlam oldukça, biz millete hizmet yolunda oldukça bunların üstesinden geleceğiz. Kimsenin aklımızı, kanaatimizi ipotek altına almasına, ufak meselelerden dolayı bizleri ayırmasına izin vermeyelim.”

Ramazan ayında yardımlaşmanın ve sohbet sofralarının bir örneği de Sakarya’da yaşanıyor. Bir grup akademisyenin ve gönüllünün başlattığı “askıda iftar” ile...
Olay Valilikte Tatlıya Bağlandı
Adapazarı Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle Camili-Adapazarı minibüs hattında çalışan dolmuş şoförleri arasında geçtiğimiz hafta meydana gelen olay sonrası taraflar, Vali Ahmet...
TÜRKİYE’DE BİR İLK GERÇEKLEŞİYOR.
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürlüğü arasında, Türkiye’de ilk defa Güzel...
Osmanlı’nın Nakkaşlık geleneği devam ediyor
Büyükşehir Belediyesi YADEM’de hobi kursları devam ediyor. Nakkaşlık sanatını öğrenen yaşlılar engin eserler ortaya çıkarıyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler...
Eczacılara 230 milyon lira iyileştirme sağlandı.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu’yla Türkiye Eczacılar Birliği (TEB) arasında imzalanan protokol kapsamında,...
Kışlaçay Mahallesin’de Vatandaş Mutsuz
Arifiye Kışlaçay Mahallesi Yukarı Mahalle Mevkisinde 1 Aydır Akan Kanalizasyon Pis Suyu Vatandaşları İsyan Ettirmişti.. Kışlaçay ın  yukarı mahalle mevkisinden...
‘Proje Yönetimi Eğitimi’  gerçekleştirildi.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Türkiye Kalite Derneği (KALDER) işbirliği ile ‘Proje Yönetimi Eğitimi’  gerçekleştirildi. SATSO Eğitim Salonunda gerçekleşen eğitim,...
Kumbaşı Çatışmasında tutuklanma sayısı 5’e çıktı
Arifiye ilçemizde husumetli iki grup arasında çıkan 4 kişinin öldüğü ve 2’si polis 11 kişinin yaralandığı silahlı çatışmanın ardından jandarma...
Belediye Meclis Üyeleri ve Muhtarlar birlikte iftar açtı
Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun dakatılıdğı İlçemiz Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri ve Arifiye’de Mahalle Muhtarlarımızla Arifiye Park Akran...
STMF  “2019 Yılı Mezuniyet Sergisi” açıldı.
Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin düzenlediği “2019 Yılı Mezuniyet Sergisi” açıldı. SAÜ Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesinde düzenlenen...
Sakarya Barosu avukatları iftarda bir araya geldi
Sakarya Barosu’nun her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğinde Başkan Burak, “Geleneksel iftar yemeğimizde Sakarya Barosu olarak yine hep beraberiz,...
Minik Yürekleri Kuşlara Yuva Oldu
Pugedon’un mucidi Engin Girgin Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu  4-H sınıfını ziyaret etti.Çocuklar maketten kuş yuvaları yaptılar ve çok eğlendiler. Yaptıkları...
Ankara Sakaryalılar Vakfı’nın düzenlediği iftara katıldılar
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ankara Sakaryalılar Vakfı’nın düzenlediği iftar programına katıldı. Yüce, “Bugüne kadar şehrimize değer katan herkese minnettarız....
Federasyon Başkanından  Arif Özsoy’a Ziyaret
Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Suat Aksu , Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof....
ARİFİYE BELEDİYESİNDEN OT BİÇME ÇALIŞMALARI
Arifiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Ramazan bayramının yaklaşması sebebiyle ilçe genelinde başlattığı ot biçme çalışmalarını hızlandırdı. Arifiye Belediyesi Park...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ