Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,36 / Satış: 6,39

Bakan Ahmet Arslan AK Parti olağan kongresine katıldı

Bakan Ahmet Arslan AK Parti olağan kongresine katıldı
  • 10.09.2017
  • 837 kez okundu
Reklam

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’nde konuşan Bakan Arslan, “Sakarya’da bugüne kadar Bakanlık olarak yaptığımız harcama 5 Milyar 346 milyon TL. Sakarya’yı geliştirmeliyiz, geliştiriyoruz. Projelerimizle birlikte gelişim güçlenecek” dedi. Genel Başkan Yardımcısı Kaya ise, “Ülke sınırlarına sığdırılmayacak kadar büyük bir davamız var” ifadelerini kullandı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’ne katıldı. Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Prof. Dr. Mustafa İsen ve Ali İhsan Yavuz, AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, İl Koordinatörü Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, belediye başkanları, teşkilat mensupları ve muhtarlar yer aldı. Kongrede mevcut ilçe başkanı Mustafa Ak, tekrar Adapazarı İlçe Başkanı seçildi.

Herkesi kucakladık
Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa AK, “Kurulduğumuz günden itibaren teşkilatlarımızda yer almış, her kademedeki yol arkadaşlarıma şükranlarımı ifade ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek başlattığı bu kutlu hareket nice başarılara ulaştı. Göreve geldiğimiz 13 Aralık 2014 tarihinden itibaren herkesi kucaklayarak önemli hizmetler gerçekleştirdik. Hiçbir zaman partizanca yaklaşımlara, oy kaygısına düşmeden, hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürdük. Milletimizle olan gönül bağımızı güçlendirdik. İnşallah yeni dönemde de bu görevi layıkıyla yerine getirmek için tüm gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

İşbirliği içerisindeyiz
Başkan Toçoğlu, “Çok ahenkli ve uyumlu bir çalışma içerisinde olduğumuz Adapazarı Teşkilatımızın bundan sonra da bu ivme ile çalışmalarına devam edeceğine inancım tam. Gerek rutin parti çalışmaları gerek demokrasi nöbetlerinde çok güzel anıları paylaştığımız teşkilatımıza yeni dönemde de başarılar diliyorum. Sayın Bakanımıza şehrimize teşrif ettiği için teşekkür ediyorum. Sayın Bakanımız ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız ile ciddi bir işbirliği içerisindeyiz. Şehrimizde ilk katlı kavşağın ihalesi bakanımızın talimatıyla 22 Ağustos’ta yapıldı. Yakında çalışmalar başlayacak. Şehrimize hayırlı olsun.”

Tren için çalışmalar var
TCDD Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü ile de uyum içerisinde çalıştıklarını vurgulayan Başkan Toçoğlu, “Bugün yapılan yeni stadın çevresinden Sakarya Nehri üzerine yeni bir köprü ile Karapürçek Kavşağı’na bağlanacak yol için çalışmalarımız devam ediyor. Biz kamulaştırmaları bitirdik. Ama Karayolları Genel Müdürlüğümüz daha kalıcı bir proje için öneride bulundular. Bizlerde bunun için ek kamulaştırmaları yapıyoruz. Mevcut Karapürçek yolunun Çaybaşı Yeniköy’e kadar olan kısmında kamulaştırmalarımızı tamamlandık. İnşallah yolumuz oraya kadar genişletilecek. Tren içinde TCDD Genel Müdürlüğümüz ile çalışmalarımız var. Arkadaşlarımız hazırlanıyorlar. İnşallah bakanımızın onayıyla bu projemize de başlayacağız” ifadelerini kullandı.

25 puanlık artış
AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Kongre süreçlerimiz gayet güzel gidiyor. Bugün teşrif eden genel başkan yardımcımıza ve bakanımıza çok teşekkür ediyorum. AK Parti Sakarya denildiği zaman 3 Kasım 2002’de seçimlerde yüzde 43.84 oy almıştık. Son referandumda ise yüzde 68 oy aldık. 25 puan artırdık. Bu artış hükümetimizin, yerel düzeyde yapılan hizmetlerin ve teşkilatlarımızın çalışmalarının karşılığıdır. Genel Başkan Yardımcımız Erol Kaya, ‘Siyaset vizyon ve vefadır’ der. Benim içinde siyaset bilme değil bulma işidir. Vizyonu olan vefalı insanları bulup yönetimlere koymak çok önemli. 2019 seçimleri ülkemiz için önemli bir viraj. Bu virajı bir depar atarak geçmeli, yeni ufuklara yelken açmalıyız.”

Krizlerden güçlenerek çıktık


Dolu teşkilat toplantılarının kendisini her zaman heyecanlandırdığını söyleyen İl Koordinatörü Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “Kuruluşumuzdan itibaren 16 yıldır hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını hem içeride hem dışarıda gösterdik. Dostlarımızı sevindirdik. Düşmanlarımız ise yeni Türkiye’den korkmaya başladılar. Daha partimizin kuruluşunda kurucularımız arasında başörtülü kardeşlerimiz olduğu için Anayasa Mahkemesi’ne gidildi. Çok kriz yaşadık. Ama her krizden güçlenerek ve büyüyerek çıktık. Ülkemiz üzerindeki oyunlar asla bitmeyecek. Ama bizler bu oyunların karşısında liderimizin arkasında durarak, milletimizle bir olarak bütün oyunları yerle bir edeceğiz. İnanın Sakarya ayağa kalkarsa Türkiye’de ayağa kalkacak” şeklinde konuştu.

Millet aşkının hikâyesi
AK Parti MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, “AK Parti bütün kongrelerinde bu zorlu yolda geçen 16 yıl içerisinde hep yenilenmeyi, taze kanlarla buluşmayı becermiş, milletin umudu, milletin partisi olmuştur. Bu güzel tablo öyle devam edeceğini de gösteriyor. Adapazarı ilçemiz bizim için ayrı bir önem taşıyor. Adapazarı bir okul gibi. Bende bu teşkilat içerisinden çıktım. Çok zor zamanlarda çalıştık. Teşkilatın bugünlere gelmesinde büyük emekler verildi. ‘AK Parti millet aşkının hikayesidir’ demişti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Zor günlerde verilen mücadeleler inşallah zayi olmayacak. 2019 seçimlerinde hepimize çok büyük görevler düşüyor. İnşallah bu kutlu yürüyüşü 2019’da taçlandıracağız.”

5 milyar 346 milyonluk hizmet


AK Parti’nin kuruluşundan bu güne hizmet kervanının ülkenin her yerinde yürüdüğünün altını çizen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Hiçbir ili hiçbir ilden ayırmadan bu ülkenin kalkınması, gelişmesi için lokomotif olan ulaştırma alanında çok şey yaptık. Sakarya’da bugüne kadar Bakanlık olarak yaptığımız harcama 5 Milyar 346 milyon TL. Liderimiz ile birlikte bu rakamları telaffuz etmeyi kanıksadık. Bırakalım 5 milyarı sadece küsuratı olan 346 milyonu IMF’den borçlanabilmek için onların kapılarında el pençe duruyorduk. 30 yaşın altındaki gençlerimiz IMF’ye borçlanmayı bilmezler. IMF Masa Şefi Kotarelli Türkiye’ye geldiğinde bakanlarımız havaalanında karşılıyordu. Bunu 346 milyon borç için yapıyorlardı. Onu verince geleceği ipotek altına alıyorlardı” diye konuştu.

Allah Sakaryalılardan razı olsun
Bakan Arslan, “Bulunduğumuz coğrafya çok önemli. Bu kadar önemli bir köprünün başını kim tutarsa, musluğun başında kim varsa, yolun açılıp kapanmasına kim karar verirse bu bölgeyi onlar yönetir. IMF bu paraları babasının hayrına vermiyordu. Verirken nasıl adımlar atacağımızı da kararlaştırıyordu. Menfaatleri bu coğrafyada neyi gerektiriyorsa bize öyle bir rol veriyorlardı. IMF borçlarının sıfırlanmasının ne anlama geldiğini buradan görüyoruz. Liderimiz o günden bugüne dedi ki ‘Ey bu coğrafyada menfaatlerine göre bizlere rol biçenler. Sizlerin menfaatlerine göre değil, ülkemizin, milletimizin, dünya mazlumlarının menfaatleri neyi gerektiriyorsa ona göre davranacağız’. Milletimiz 15 yıldır her seçimde olağanüstü bir destek verdi ve bunu hiç eksik etmedi. Rabbim milletimizden de, yüzde 68 oranında desteğini esirgemeyen Sakaryalılardan da razı olsun. Önemli olan bu oyların hakkını vermekti. Onun için bir teşekkürü de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ediyorum.”

Büyük projeleri hayata geçirdik
Sözlerini sürdüren Bakan Arslan, “Cumhuriyet tarihinde 80 yılda yapılan duble yolu Sakarya’da iki katına çıkardık. Sakarya bütün il ve devlet yolları sıcak asfalt olan Türkiye’deki tek il. 3 buçuk saat uçuş mesafesindeki 1 buçuk milyar nüfusa ticari olarak ulaşmak için limanlar, havalimanları, otobanlar, köprüler yapmamız gerekiyordu. Bunların hepsini fazlasıyla yaptık. Dünya ticaretinden daha fazla pay almak için büyük projeleri peş peşe hayata geçirdik. İşte burada Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Türkiye’yi durduramayacağız, bunun önünü kesmemiz lazım dediler. Gezi olaylarında pazarlığa oturdular. Kestiğiniz 3-5 ağaçtan vazgeçin demediler. Çünkü emin olun 3-5 ağaç kesilirken milyonlarca ağaç dikiliyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden, 3. Havalimanından, Osmangazi Köprüsü’nden vazgeçin diyerek bizle pazarlığa oturdular. Bu projeler Türkiye’yi büyütecekse Türkiye’den herhangi bir vatandaşın buna karşı çıkması mümkün mü? İşte buna karşı çıkanlar dış güçlerin maşalarıydı. Milletin güçlü desteği varken liderin bin yıldır bu kutlu coğrafyada yürünen yoldan vazgeçecek hali yoktu.”

Sakarya’yı geliştiriyoruz
Bakan Arslan sözlerini şöyle sonlandırdı: “Sakarya’yı geliştirmeliyiz, geliştiriyoruz. Yüksek Hızlı Tren’in gelip Sakarya’dan İstanbul’a oradan Ankara’ya gitmesi yetmez, Sakarya’yı Karasu Limanı ile Karadeniz’e bağlamalıyız, o da yetmez demiryolu ile bağlamamız lazım. Burada çalışmalara başladık ama zeminden dolayı ikmal ihalesi gerekti. Onu da yaparak Sakarya’yı Karasu’ya bağlayacak, oradan Ereğli ve Bartın’a kadar uzatacağız. Akyazı’dan ikinci bir demiryolu hattını yapıp Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden Avrupa’ya gidebilir hale getireceğiz. Karadeniz Sahil Yolu’nun Karasu, Kandıra ve Şile üzerinden Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne bağlanması önemli. Orası da Sakarya’nın kuzey ilçelerine hizmet edecektir. Sakarya böylece kavşak konumundan daha fazla yararlanan bir il olacak. Adapazarı Ekspresi’nin İstanbul’a erişmesi sizler için olduğu kadar bizler içinde önemli. Şu anda Mithatpaşa’dan Pendik’e 8 seferimiz var. Önümüzdeki yıl Haydarpaşa’ya kadar gidilecek. Arifiye’ye hızlı tren garı yapıyoruz. Sakarya’da haberleşme alanında da önemli çalışmalar yapıyoruz 777 bin geniş bant abonesi var. Okullarımıza ADSL götürüyoruz.”

Bir dava şehri


Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, “Vizyon ve vefa dedik. AK Parti’de siyaset bayrak yarışı gibidir. AK Parti’de bayrağı alanlar bu yarışların tam tersine bayrağı başkasına verdiklerinde de koşmaya devam ederler. Türkiye’nin en uzun süre iktidarda kalan partisi de biziz. Japonya’da Liberal Demokrat Parti 56 yıl kesintisiz iktidarda kaldı. Dünyada daha örnekleri var. Bunların özellikleri iki büyük iş yapmaları. Birisi ülkenin ekonomisini büyütmeleri, milleti ekonomik açıdan ferahlatmaları, ikincisi değişimleri ve yenilikleri takip etmeleri. AK Parti ile ülkenin tüm ekonomik parametreleri 3, 4, 5 kat büyüttüğünü görüyoruz. Bunun yanında sürekli yenilenen bir teşkilata sahip. Burada vefa önemli. Sakarya bir dava şehri. AK Parti’nin sırtını Sakarya’ya yaslaması kadar doğal bir şey yoktur.”

Hedef yüzde 70 olmalı
Kaya, “Biz Mendereslerin, Erbakanların, Özalların davası neyse o davanın peşindeyiz. Ülke sınırlarına sığdırılmayacak kadar büyük bir davamız var. 2014’te 16 ilçe belediyesinin ve Büyükşehir Belediyesi’nin hepsini AK Parti olarak almışız. 2019’da yeni bir hedef koymak gerekir. Bu hedefi beraber koyalım ve yüzde 70 diyelim. Iğdır’da 4 Haziran 2017’de İl Genel Meclisi seçimleri yenilendi. Birlik ve beraberlik fotoğrafları vermeye ve sokak sokak gezmeye karar verdik. Ondan önce 11 meclis üyesinin sadece 1 tanesi AK Partiliydi. Bizim en büyük sermayemiz birliğimiz ve beraberliğimizdir. Bütün Iğdır’da seçim yenilendi. 1 olan meclis üyesi sayımızı 7 yaptık. Bunu bir ve beraber olarak sağladık. Eğer bu teşkilat ve mensuplarımız buradaki birlik fotoğrafını her yerde sağlayamıyorsa burada sorun var demektir. Parti olarak daha büyük işler yapacağımıza inancımız tam.”

AKM’de düzenlenen TÜGVA Sakarya 2. Genel Kurulu Toplantısına katılan Başkan Yüce, “Sorumluluklarınız büyük, yükünüz ağır. Bunun bilincinde olan nesillerin yetişmesi,...
Sakaryalı Öğretmenin Dünya Çapında Büyük Başarısı
Zübeyde Hanım Ortaokulu anasınıfı öğretmeni Elem Göktaş, her yıl yaptığı farklı projeler ve eğitimde kullandığı yeni yaklaşımlar ile Hindistan merkezli...
Potada U15 Turnuvası
30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Sakarya Antspor Organizasyon Spor Kulübünün ev sahipliğinde düzenlenen VICTORY GAMES U15 Bayan Basketbol Turnuvası sona...
AK Parti İl Başkanı TEVER’den İlçemizde Hacı ziyareti…
AK Parti İl Başkanı Yunus TEVER ilçemizde Hac ibadetini yerine getiren İlçe Başkanı Ali Başar Ve Meclis Üyesi Veysel Ünlü’yü...
SUBÜ, GÜNEY KORE İŞBİRLİĞİ BAŞLIYOR
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Güney Kore’de akademik işbirliğine yönelik protokoller imzaladı. Güney Kore ile akademik...
AK Parti’nin 18’nci yıl dönümü Sakarya’da coşkuyla kutlandı.
 AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefon ile canlı bağlantı ile kutlamalara katıldı. AK Parti’nin 18’nci yıl...
Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezinden Açıklama
Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi, Konya ve Kırıkkale’deki kadın cinayetleri ile ilgili basın açıklaması yayımladı. Kadın Hakları Merkezi adına, Merkez...
Geleceğin Dilinde Geleceğimize Doğru Bir Başlangıç
2023 Eğitim Vizyonunun genel hedefleri arasında olan “Eğitimde Dijital Dönüşüm” sürecinin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Sakarya İl Milli Eğitim...
Eli öpülesi yaşlılara destek Büyükşehirden
Yaşlı Destek Merkezi 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bakacak kimsesi olmayan, gelir durumu yetersiz yaşlılara ev temizlikleri, kişisel...
Vali Nayir’den Goodyear Fabrikasına Ziyaret
Vali Ahmet Hamdi Nayir, sanayi kuruluşlarını yakından tanımak amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında bu hafta Arifiye İlçesinde bulunan Goodyear Lastikleri T....
Ali İhsan Yavuz, “AK Parti  bir dava hareketidir.”
AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “AK Parti siyasi parti olmanın ötesindedir,...
Altyapı öğrencileri çalışmalarına başladı
Büyükşehir Belediyesi Basketbol Altyapı Takımlarında genç yetenekler çalışmalarına devam ediyor. Altyapı eğitmenleri tarafından çalışmalarına devam eden genç yetenekler gençler, yıldızlar...
BAYRAK, ‘ACELE EDİN 0,99 FAİZ ORANLI KONUT KREDİSİ SONA EREBİLİR’
Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak’tan kritik açıklama. Bayrak Devlet desteğiyle verilen 0,99 oranlı konut kredilerinin sona erebileceğini söyledi. Geçtiğimiz...
Büyükşehir Belediyesi Hayvana verdiği değeri bir kez daha gösterdi
Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Kurban Bayramı’nın ikinci gecesi işkence gören ve vücudunda kırıklar oluşan köpeğin bakımlarını yaparak iyileştirdi....
SGM ve Engelsiz Kafe erasmus öğrencilerini ağırladı
Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü yeni bir sosyal sorumluluk projesine katkıda bulundu. ‘Hayaller Engel Tanımaz’ adlı projede 6 ülkeden...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ