‘Biz Anadoluyuz Projesi’ Sakarya’da

“Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Sakarya ili, Erzincan’dan gelecek öğrencileri ağırlayacak. İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Biz Anadoluyuz Projesi” ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki illerden seçilen öğrenciler Türkiye’nin farklı şehirlerini ziyaret ediyor. İller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında […]

 ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ Sakarya’da

02.11.2017 - 20:50

Güncelleme : 02.11.2017 - 20:50

“Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Sakarya ili, Erzincan’dan gelecek öğrencileri ağırlayacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Biz Anadoluyuz Projesi” ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki illerden seçilen öğrenciler Türkiye’nin farklı şehirlerini ziyaret ediyor.

İller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılmasının hedeflendiği proje kapsamında Erzincan İlinden 133 öğrenci ve 9 personel ilimize gelecek.

3-4-5 Kasım tarihlerinde ilimizde ağırlanacak Erzincan’lı öğrenciler için Sakarya Valiliği’nin öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tarihi, kültürel ve turistik bölgelerimizi kapsayan dolu dolu bir program hazırlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’nun birebir ilgilendiği proje kapsamında Erzincan’lı öğrencileri ilimizde üçgün boyunca en güzel şekilde ağırlayacaklarını belirterek; “Erzinca’dan ilimize gelen öğrencilerin ağırlanması hususunda başta Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu ve ilçe belediye başkanlarımız ile ilimizdeki kurum ve kuruluşlarımız büyük destek vermektedir. Destek veren herkese misafirlerimiz adına çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

3 Kasım Cuma sabahı Sabiha Gökçen Havaalanı’nda karşılanacak misafir ekip, ilk olarak üç gün boyunca konaklayacakları Best Western Premier Otel’e gelecekler.

Öğle yemeğini burada yiyecek olan Erzincan’lı öğrenciler daha sonra ilk gün programı kapsamında Sapanca ilçesini gezecekler. Erzincan’dan gelecek öğrenciler ikinci gün Karasu ilçesini, üçüncü gün ise Taraklı ilçesini gezecekler.

Erzincan’lı öğrenciler için Cumartesi akşamı, Best Western Premier Otel’de il protokolünün de katılacağı Sakarya Gecesi programı düzenlenecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın