Arifiye’de yetkililerden ses çıkmadı,Sakarya Barosu devrede

İlçemizde yaşanan küçük çocuğa tecavüz olayının yankıları devam ederken Arifiye’li yetkililerden hiç bir ses çıkmamasına ilçe halkı tepki gösterdi. Sosyal Medya üzerinden yapılan paylaşımlar ile dikkatleri çekmeyi başaran ilçe halkı olayı Ulusal basına da yansıttı. İlçemizde  14 yaşında ortaokul öğrencisi bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan otobüs şoförü Ş.D tutuklanarak adliyeye sevk edilmişti. Olay kız […]

 Arifiye’de yetkililerden ses çıkmadı,Sakarya Barosu devrede

08.11.2017 - 19:36

Güncelleme : 08.11.2017 - 19:36

İlçemizde yaşanan küçük çocuğa tecavüz olayının yankıları devam ederken Arifiye’li yetkililerden hiç bir ses çıkmamasına ilçe halkı tepki gösterdi. Sosyal Medya üzerinden yapılan paylaşımlar ile dikkatleri çekmeyi başaran ilçe halkı olayı Ulusal basına da yansıttı.

İlçemizde  14 yaşında ortaokul öğrencisi bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan otobüs şoförü Ş.D tutuklanarak adliyeye sevk edilmişti.

Olay kız çocuğunun öğretmenlerine durumu anlatması sonucu meydana çıkmış ve gerek ilimizde gerek ülke genelinde büyük tepki ile karşılanmıştı.

BARODAN HUKUKİ DESTEK

Olayın basına yansıması üzerine harekete geçen Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi, 14 yaşındaki kız çocuğunun ailesi ile iletişime geçerek hukuki süreci takip ettiklerini ve Sakarya Barosu olarak davaya müdahil olma talebinde bulunacaklarını ifade etti.
Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Elif Erdem Düzgün yapmış olduğu basın açıklamasında Sakarya Barosu olarak çocuğa yönelik cinsel istismar davalarının tümünde Baro olarak her türlü hukuki desteği verdiklerini ifade ederek bu davada süreci yakından takip ettiklerini belirtti.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın