Neviye İlkokulunda Kızılay Haftası Kutlaması

Arifiye Neviye İlkokulunda Kızılay haftası kutlandı.Sınıf Öğretmeni Ercan UZAL rehberliğinde öğrenciler Kızılay hakkında bilgilendirmeler vererek, şiirler okundu ve çeşitli etkinlikler düzenlendi. Yardımlaşma ve dayanışma bilinci kazandırmak amacıyla Osmanlı Devleti döneminde 1868 yılında kurulmuş olan Hilal-i Ahmer Cemiyeti, 1935 yılında Türk Kızılayı olarak hizmet vermeye başladı. İlgili Haber Sonuç Bildirgesi yol gösterici niteliğe sahip Ülkemizde 29 […]

 Neviye İlkokulunda Kızılay Haftası  Kutlaması

08.11.2017 - 21:47

Güncelleme : 08.11.2017 - 21:47

Arifiye Neviye İlkokulunda Kızılay haftası kutlandı.Sınıf Öğretmeni Ercan UZAL rehberliğinde öğrenciler Kızılay hakkında bilgilendirmeler vererek, şiirler okundu ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Yardımlaşma ve dayanışma bilinci kazandırmak amacıyla Osmanlı Devleti döneminde 1868 yılında kurulmuş olan Hilal-i Ahmer Cemiyeti, 1935 yılında Türk Kızılayı olarak hizmet vermeye başladı.

Ülkemizde 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası şiirler, sözler ve etkinliklerle  Neviye İlkokulunda düzenlenen etkinlikle  kutlandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın