RATED Hizmet İçi Eğitim Programlarına başladı

Sakarya Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği (RATED)’in İletişim alanında düzenlemiş olduğu Hizmet İçi Eğitim Programı’ nın ilki bugün gerçekleştirildi. RATED Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Adıyaman ve yönetim kurulu üyelerinin katılım sağladığı programa ilimizin basın camiası yoğun ilgi gösterdi. İlgili Haber Sapanca-Arifiye yolunda feci kaza Programda konuşan Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kürşat Özman, gençlerin daha fazla […]

 RATED Hizmet İçi Eğitim Programlarına başladı

08.11.2017 - 20:02

Güncelleme : 08.11.2017 - 20:02

Sakarya Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği (RATED)’in İletişim alanında düzenlemiş olduğu Hizmet İçi Eğitim Programı’ nın ilki bugün gerçekleştirildi.

RATED Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Adıyaman ve yönetim kurulu üyelerinin katılım sağladığı programa ilimizin basın camiası yoğun ilgi gösterdi.

Programda konuşan Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kürşat Özman, gençlerin daha fazla internet bağımlısı olduğunu dile getirdi.

İnternet haber sitelerinin ilk yayın hayatına başladıklarında gazeteleri bitireceği korkusunun var olduğunu dile getiren Özman, ” İnsanlar önceleri interneti günlük ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıyorlardı. Oysa şimdi mobile dönerek neredeyse herkesin cebine girdi. Günümüze bakıldığında gençler daha çok hayatlarına neşe katacak haber ve paylaşımları takip ediyor. Spor, magazin, yaşam ve dizi ile ilgili haberleri takip ediyorlar. Gündeme dair haberleri ise 35 yaş üzeri hedef kitlesi takip ediyor” dedi.

Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Melih Zafer Arıcan ise haber fotoğrafçılığının telefonla gerçekleştirildiğini geleceğin mobilde, cep telefonlarında olduğunu ifade etti. Program sonunda RATED Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Adıyaman Prof. Dr. Arıcan’a plaket takdim etti.

adatavir.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın