Sağlam hemşireye yapılan saldırıyı kınadı

Genel Sekreter Sağlam, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde Hemşire Gülsüm Mercan’ın sağlık hizmeti verdiği hasta tarafından darp edilmesini kınadı. Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde görevli Hemşire Gülsüm Mercan’a yönelik çirkin saldırının kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Sağlam, sağlık […]

 Sağlam hemşireye yapılan saldırıyı kınadı

09.11.2017 - 12:29

Güncelleme : 09.11.2017 - 12:29

Genel Sekreter Sağlam, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde Hemşire Gülsüm Mercan’ın sağlık hizmeti verdiği hasta tarafından darp edilmesini kınadı.

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde görevli Hemşire Gülsüm Mercan’a yönelik çirkin saldırının kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Sağlam, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin armasının üzüntü verici olduğunu ifade ederek “Acil servise gelmiş bir hastaya gerekli sağlık hizmetini veren hemşireye hasta tarafından fiziki saldırıda bulunulmuştur. Kendisine hizmet veren, şifa bulmasına yardım eden bir sağlık çalışanına aklı başında bir insan nasıl saldıra bilir? Bunu kabul etmek mümkün değil. Böyle bir davranışı en sert şekilde kınıyoruz. Vatandaşlarımıza fedakarca hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık personelimizin bu gibi olaylara maruz kalmaması temennimizi bir kez daha dile getirerek, personelimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” dedi. Sağlam, konuyla ilgili adli sürecin başlatıldığını da kaydetti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

  • Sakarya'lı dedi ki:

    Merak ediyorum sayın SAĞLAM,doktora-hemşireye saldırı olur yaptıgıniz tek sey kınama yazisı paylaşmak.Başka birşey gelmiyor elinizden sanırım.