Yeşilay Sakarya’dan eğitim

Yeşilay Sakarya Şubesi TBM Formatörleri Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile eğitim vermeye devam ediyor. Yeşilay, önleme çalışmaları konusundaki güncel bilimsel uygulamalardan yola çıkan Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programını (TBM) ülkemizin sosyolojik yapısı ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak bağımlılıklarla mücadelede etkin bir eylem planı hayata geçirmiştir. TBM, ülkemizde yaşayan çocuk ve gençlerin bağımlılık risklerinden uzak, daha […]

 Yeşilay Sakarya’dan eğitim

09.11.2017 - 13:33

Güncelleme : 09.11.2017 - 13:33

Yeşilay Sakarya Şubesi TBM Formatörleri Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile eğitim vermeye devam ediyor.
Yeşilay, önleme çalışmaları konusundaki güncel bilimsel uygulamalardan yola çıkan Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programını (TBM) ülkemizin sosyolojik yapısı ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak bağımlılıklarla mücadelede etkin bir eylem planı hayata geçirmiştir. TBM, ülkemizde yaşayan çocuk ve gençlerin bağımlılık risklerinden uzak, daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürdürmelerine katkıda bulunmak amacıyla toplumun bağımlılık türleri ile ilgili bilinç düzeylerini arttırmayı hedeflemektedir.
Türkiye’de ilk defa bağımlılıkla mücadelede bu kadar kapsamlı ve geniş bir hedef kitleye hitap eden önleme temelli bir eğitim program meydana getirilmiştir.
Yeşilay Sakarya Şubesi, TBM TİP-2 projesi ile Tütün, Alkol, Madde ve Teknoloji Bağımlılığı alanlarında eğitim verebilen 5 Formatörüyle Halk Eğitim Merkezleri işbirliği sayesinde bağımlılık konulu yetişkin eğitimleri vermektedir. Bu kapsamda 1000 kişiye eğitim verilmesi planlanmaktadır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın