Arifiye ve Serdivan’da o araziler için mahkemeden karar

Arifiye-Serdivan sınırlarında kurulmak istenen Süs Bitkiciliği Fuar Alanı projesinin imar planları Sakarya 2.İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. Gerekçe ise tarımsal alanların korunması.. Arifiye-Serdivan sınırlarında kurulmak istenen ve uzun süredir çalışma yürütülen Süs Bitkiciliği ve Fuar Alanı kararı geçtiğimiz aylarda mahkemeye taşındı. Bazı vatandaşlar tarafından yapılan başvuruları inceleyen Sakarya 2.İdare Mahkemesi 1/5000 ve 1/1000 ölçekli uygulama […]

 Arifiye ve Serdivan’da o araziler için mahkemeden karar

10.11.2017 - 14:49

Güncelleme : 10.11.2017 - 14:49

Arifiye-Serdivan sınırlarında kurulmak istenen Süs Bitkiciliği Fuar Alanı projesinin imar planları Sakarya 2.İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. Gerekçe ise tarımsal alanların korunması..

Arifiye-Serdivan sınırlarında kurulmak istenen ve uzun süredir çalışma yürütülen Süs Bitkiciliği ve Fuar Alanı kararı geçtiğimiz aylarda mahkemeye taşındı. Bazı vatandaşlar tarafından yapılan başvuruları inceleyen Sakarya 2.İdare Mahkemesi 1/5000 ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planların iptaline hükmetti.

Tarımsal alanların korunması gerekçesiyle alınan iptal kararı sonrasında Büyükşehir Belediyesi 1/25000 ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı hazırladı. Planın yeniden görüşülerek projenin hayata geçirilmesi arzu ediliyor. Büyükşehir Belediyesi yeni planları Pazartesi günü yapılacak olan toplantıda meclisinin onayına sunacak.

medyabar.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın