Kaymakamımız YAZICI’nın 10 Kasım Mesajı

İlçe Kaymakamımız Adem Yazıcı “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Kaymakamımız Yazıcı’nın yayınladığı o mesaj; ‘Hayatını Türk Milleti’nin istiklâline, refah ve mutluluğuna adayan Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete intikalinin 79. yılında Milletçe; minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz. Umutların tükendiği bir dönemde, ülkenin ve milletin içinde bulunduğu imkânsızlıklara boyun eğmeyen […]

 Kaymakamımız YAZICI’nın 10 Kasım Mesajı

10.11.2017 - 11:22

Güncelleme : 10.11.2017 - 11:22

İlçe Kaymakamımız Adem Yazıcı “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Kaymakamımız Yazıcı’nın yayınladığı o mesaj;
‘Hayatını Türk Milleti’nin istiklâline, refah ve mutluluğuna adayan Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete intikalinin 79. yılında Milletçe; minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz.

Umutların tükendiği bir dönemde, ülkenin ve milletin içinde bulunduğu imkânsızlıklara boyun eğmeyen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, yıkılmış bir imparatorluğun küllerinden Türk milletinin yeniden daha güçlü ve saygın bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamıştır. Yalnızca bizim tarihimiz değil tüm dünya tarihi açısından istisna şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, elde ettiği zaferler ve kurucusu olduğu Cumhuriyetimiz ile saygın bir lider olarak tarihe ismini yazdırmıştır.

Türk milleti olarak, Türkiye Cumhuriyetini çağdaş dünyanın güçlü bir devleti ve O’nun işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaştırmanın azim ve kararlılığını yüreğimizde taşıyoruz.

Demokratik iradesi daha çok güçlenen Türkiye şimdi her zamankinden daha fazla emniyet ve güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, milli iradeyi esas alan, demokratik ve insan haklarına saygılı, bölgesinde ve dünyada söz sahibi saygın bir ülke olarak aydınlık yoluna devam edecektir.

10 Kasım, sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür. Türkiye Cumhuriyeti; sanayisi, ekonomisi, gençliği, üniversiteleri, şehirleri ve yapılan bilimsel çalışmalar ile muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma konusundaki hedefine doğru emin adımlarla ilerlemektedir. Bu ilerleyiş Türk Milleti ve dostlarımız için gurur kaynağı, milletimizin birlik ve beraberliğini istemeyen hainler için de korku ve endişe kaynağı olmaktadır. Atatürk’ün mirası Türkiye Cumhuriyeti, çağdaş dünyada hak ettiği yere elbette yükselecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bütün varlığını yüce milletine adamış olan, Türk milletinin önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, dâhi asker ve büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete intikalinin 79’uncu yıl dönümünde saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.’

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın