Birini millet kurdu diğerini kurucular

Milletvekili Üstün İYİ Parti’nin kuruluşunu böyle değerlendirdi İYİ Parti’nin kurulması konusunda gazetemizin sorularını yanıtlayan AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün “Partileri bazen millet kurar, millet yaşatır. Bazen de kurucular kurar. Bu partiyi de kurucular kurmuştur. AK Parti’yi ise milletimiz kurmuştur. İkisinin arasındaki fark budur” dedi. GÜNDEMDEKİ KONGRELER İlgili Haber “Topraksız jeotermal seracılık Türkiye’ye örnek […]

 Birini millet kurdu diğerini kurucular

12.11.2017 - 18:32

Güncelleme : 12.11.2017 - 18:32

Milletvekili Üstün İYİ Parti’nin kuruluşunu böyle değerlendirdi

İYİ Parti’nin kurulması konusunda gazetemizin sorularını yanıtlayan AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün “Partileri bazen millet kurar, millet yaşatır. Bazen de kurucular kurar. Bu partiyi de kurucular kurmuştur. AK Parti’yi ise milletimiz kurmuştur. İkisinin arasındaki fark budur” dedi.

GÜNDEMDEKİ KONGRELER

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, partisinin ilçe kongrelerini ve gündemdeki konuları gazetemize değerlendirdi. İlçe kongrelerinin dört koldan devam ettiğini belirten Üstün, her seçimin istişareler sonucu gerçekleştirildiğini söyledi. Üç dönem kuralının işlediğini hatırlatan Milletvekili Üstün, “Görev süreleri dolan arkadaşlar, bayrağı yeni arkadaşlara bırakacaklar” dedi.

TEŞKİLATLAR HAZIR OLMALI

2019 yılının seçim yılı olduğuna işaret eden Üstün, partisinin birçok konuda hazır olması gerektiğini vurguladı. Üstün şöyle konuştu: “En çok da teşkilatların hazır olması gerekir. İlçe kongreleri süreçleri tamamlanınca, il kongresi ve büyük kongre çalışmaları başlayacak. Yenilenen teşkilatlar sadece seçime odaklanacaklar.

GÖRMEZDEN GELEMEYİZ

İYİ Parti’nin kurulması konusundaki soruları da yanıtlayan Milletvekili Üstün, “Biz her zaman kendimize bakıyoruz. Bunun için de başarıya odaklanıyoruz. Tabiki siyasi alanda bir hareketlenme varsa onu da görmezden gelemeyiz. Ne diyelim hayırlı olsun onlara” diye konuştu.

YAŞATILMASI ÖNEMLİ

Üstün sözlerini şu şekilde sürdür: “Partileri bazen millet kurar, millet yaşatır. Bazen de kurucular kurar. Bu partiyi de kurucular kurmuştur, kararı ise millet verecektir. AK Parti’yi ise millet kurmuştur ve milletimiz yaşatıyor. İkisinin arasındaki fark budur. Ayrıca, partilerin kurulmasından çok yaşatılması önemlidir. Biz buna dikkat ediyoruz” dedi.

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın