BABASININ OĞLU ASIM EREN!..

Mardin’in Derik ilçesinde geçen yıl 10 Kasım’da düzenlenen terör saldırısında görevi başındayken şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, şehit edilişinin birinci yıl dönümünde ilimizde ve ilçemizde düzenlenen törenlerle anıldı. Arifiye Kaymakamlığı ile Arifiye Belediyesi tarafından Neviye Mahallesi’ndeki kabristanlıkta  ve Orhan Gazi Camisinde okutulan mevlid ve anma programlarına katılım yoğun oldu. Şehidlikte ki Program esnasında şehit […]

 BABASININ OĞLU ASIM EREN!..

13.11.2017 - 19:09

Güncelleme : 13.11.2017 - 19:09

Mardin’in Derik ilçesinde geçen yıl 10 Kasım’da düzenlenen terör saldırısında görevi başındayken şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, şehit edilişinin birinci yıl dönümünde ilimizde ve ilçemizde düzenlenen törenlerle anıldı. Arifiye Kaymakamlığı ile Arifiye Belediyesi tarafından Neviye Mahallesi’ndeki kabristanlıkta  ve Orhan Gazi Camisinde okutulan mevlid ve anma programlarına katılım yoğun oldu.

Şehidlikte ki Program esnasında şehit Kaymakamın 5 yaşındaki oğlu Asım Eren Safitürk’ün habersizce oyuncakları ile oynaması yürekleri burktu.

Anma programı bitiminde şehit Kaymakamın eşi Ayşegül, oğlu Asım Eren Safitürk şehit Kaymakamımızın mezarına gelerek dua okudu.

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün eşi Ayşegül Safitürk programın bitişi sonrasında yaptığı açıklamada, “Nasıl bir duygu olabilir ki bir yıl geçti elhamdülillah, her geçen gün ona yaklaşıyoruz inşallah. Çok zor ama başımız dimdik elhamdülillah. Oğlunu, emanetini en iyi şekilde yetiştirmeye gayret edeceğiz onun istediği tek şey bu olurdu. Başka bir şey söyleyemeyeceğim açıkçası” diye konuşurken,

Babasının kabrini ziyaret eden Asım Eren Safitürk’ün bir yıl önce kabri başında bi haber duruşu ile bir yıl sonra babasına hasret ve özlemle bakışı  gözlerinden okunuyordu.

Asım Eren babasına adeta ‘Sana layık bir evlad olacağım’diyordu…

 

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın