İlçemiz Artvin Sanayi Esnafları ile buluştular

Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, “Artvin Sanayi Sitesi” esnaflarıyla kahvaltıda bir araya gelerek sohbet etti.Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı,Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,SESOB Başkanı Hasan Alişan,İşkur İl Müdürü Tekin Kaya,SGK İl Müdürü Erhan Çavuş’u ve Artvin Sanayi Esnaflarının katıldığı kahvaltı programı sonrası esnaf ziyaret edilerek hayırlı ve bol kazançlar dileğinde bulunarak problemler dinlendi. Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Ekonomik […]

 İlçemiz Artvin Sanayi Esnafları ile buluştular

16.11.2017 - 12:53

Güncelleme : 17.11.2017 - 12:21

Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, “Artvin Sanayi Sitesi” esnaflarıyla kahvaltıda bir araya gelerek sohbet etti.Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı,Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,SESOB Başkanı Hasan Alişan,İşkur İl Müdürü Tekin Kaya,SGK İl Müdürü Erhan Çavuş’u ve Artvin Sanayi Esnaflarının katıldığı kahvaltı programı sonrası esnaf ziyaret edilerek hayırlı ve bol kazançlar dileğinde bulunarak problemler dinlendi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Ekonomik Toplantıları kapsamında Arifiye ilçesinde bulunan Dörtyol Artvin Sanayi Sitesini ziyaret ederek, esnaflarla bir araya geldi.

Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, SESOB Başkanı Hasan Alişan, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Özcan Keskin’in de katıldığı toplantıda sanayi esnafımızın kentin can damarlarından biri olduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Sakarya’ya yeni atanmamız hasebiyle öncelikle bilgi sahibi olmak zorundayız. Önce sizleri tanıyacağız, ondan sonra bir fikir sahibi olacağız ve sorunları çözmeye gayret edeceğiz. Bizim en büyük sorunumuz zaten bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır. Sizlerle bir arada bulunmamızın amacı da zaten sorunlarınızı ve görüşlerinizi dinlemektir.

Sayın Cumhurbaşkanımız 81 ilin Valisini toplayarak; ‘Sadece makamda oturup imza işlerine bakmayın, muhtarlarla, okul aile birlikleriyle, iş adamları, esnaflar ve vatandaşlarla da bir araya gelin’ diyorlar. Rahmetli Turgut Özal ‘Orta direk’ diye bir tabir çıkarmıştı. Doğru bir tespit, çadırın ya da evin orta direği yıkıldığı zaman, memleket de yıkılır aslında. Sizlerin sayesinde memleketimiz, vatanımız ayakta duruyor. Nasıl büyük barajlara ve denizlere su gelmeden önce, yağmurun yağması, derelerin suyu taşıyarak büyük derelere, büyük ırmaklara dönüşmesi ve onun da gölü, barajı, denizi doldurması gerekiyorsa, sizler de yağmur yağdığında akan sular gibi; işsizliği önleyen, el emeği göz nuruyla kimseye muhtaç olmadan geçinmeye çalışan, yani ekonomiyi ayakta tutan kişilersiniz. Ama birisi bir sıkıntıya girdiği zaman ona yardım eden bir camiasınız, esnaflığın çok derin ve ince anlamları vardır.

Ahi Evran gibi büyük bir zat gelmiş ve dünyada, Türkiye’de en önemli birlikteliklerden biri olan esnaflık anlayışını modifiye ederek kurallara bağlamış. Esnaf demek, ‘Ahlak abidesi’ demektir. Aynı zamanda dürüst, namuslu, sözüne güvenilir insan demektir. Değerli arkadaşlar, sizler bu memleketin bel kemiğisiniz. Elbette çok büyük sanayici iş adamlarına da ihtiyaç var, ama sizler burada olmasanız çok büyük bir eksiklik olur” dedi.

Esnaflarımızın sorun ve önerilerini dinleyerek hepsini kayıt altına alacaklarını ifade eden ve onlarla fikir alışverişinde de bulunan Vali Balkanlıoğlu, esnaf ve sanatkârlığın ilerlemesi, gelişmesi, sorunlara çözüm bulunması noktasında her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

Vali Balkanlıoğlu daha sonra beraberindekilerle birlikte işyerlerini ziyaret ederek, esnaflarla bir süre sohbet etti. Sanayi Sitesi esnafları ziyaretleri ve ilgi, alakalarından dolayı Vali Balkanlıoğlu’na teşekkür ederken Sayın Valimiz de, vatandaşlarımız ve esnaflarımızın sorunlarını kendilerinden dinlemenin çözüm noktasında daha verimli olduğunu kaydederek, tüm esnaflarımıza hayırlı ve bol kazançlar diledi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın