Arifiye HEM Açmalar Kurs Binası Açıldı

Arifiye Belediyesi tarafından İlçemiz Neviye Mahallesi Açmalar Mevkiinde yaptırılan Arifiye Halk Eğitim Merkezi Açmalar Kurs Binasının açılışı 17 Kasım Cuma Günü yapıldı. Açılışa; Kaymakamımız Sayın Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı Sayın İsmail Karakullukçu, Daire Müdürleri, Okul Müdürleri, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı. Sayın Kaymakamımız açılışta yapmış olduğu konuşmada; ” Hayatın her aşamasında insanın öğreneceği […]

 Arifiye HEM Açmalar Kurs Binası Açıldı

17.11.2017 - 17:47

Güncelleme : 17.11.2017 - 17:47

Arifiye Belediyesi tarafından İlçemiz Neviye Mahallesi Açmalar Mevkiinde yaptırılan Arifiye Halk Eğitim Merkezi Açmalar Kurs Binasının açılışı 17 Kasım Cuma Günü yapıldı.

Açılışa; Kaymakamımız Sayın Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı Sayın İsmail Karakullukçu, Daire Müdürleri, Okul Müdürleri, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

Sayın Kaymakamımız açılışta yapmış olduğu konuşmada; ” Hayatın her aşamasında insanın öğreneceği bir şey vardır ilkesinden hareketle Devletimiz vatandaşların en güzel şekilde yetişmesi, eğitimin sadece okullarda kalmaması için birçok imkan sunmaktadır halk eğitim kursları da bu imkanların başında gelmektedir. Toplumun her kesiminden her yaştan vatandaşımız bu kurslara devam etmektedir. Halk eğitim kursları insanlarımızın belli bir alanda uzmanlaştığı belli bir birikime sahip olduğu bir eğitim merkezidir. Burası sadece süs eşyası, çeyiz yapılan bir yer değil, mesleki beceri anlamında insanımıza değer katan bir yerdir. Eğitirken üretim yapan, üretim yaparken iş gücünü ekonomik katkı olarak aile bütçesine aktaran, meslek sahibi kişiler yetiştirmek ve bunları toplumun değişik üretim ve hizmet sektörlerinde değerlendirmek halk eğitimin en başta gelen amaçları arasındadır. Bugün burada yeni bir eğitim merkezinin daha İlçemize kazandırılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Bayanlarımızın, hem hoşça vakit geçirmeleri hem de meslek öğrenmeleri için açılan kurs binasının yapımını üstlenen ve bu güzel eseri İlçemize kazandıran değerli Belediye Başkanımıza ve açılışında emeği geçen Arifiye Belediyesine, Arifiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teşekkürlerimi sunuyorum, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın