Gazetecilere konut müjdesi

Kısa adı RATED olan Sakarya Radyo, Televizyon, Radyo ve İnternet Yayıncıları Derneği tarafından düzenlenen hizmet içi eğitim programlarının ikincisi yoğun katılımla gerçekleştirildi. Yoğun katılım İlgili Haber Sonuç Bildirgesi yol gösterici niteliğe sahip RATED Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Remzi Adıyaman’ın ev sahipliği yaptığı programa Sakarya Gazeteciler Birliği Derneği Başkanı Zeki Aydıntepe, Marmara Gazeteciler Federasyonu Başkanı Müjdat […]

 Gazetecilere konut müjdesi

17.11.2017 - 18:18

Güncelleme : 17.11.2017 - 18:18

Kısa adı RATED olan Sakarya Radyo, Televizyon, Radyo ve İnternet Yayıncıları Derneği tarafından düzenlenen hizmet içi eğitim programlarının ikincisi yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Yoğun katılım

RATED Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Remzi Adıyaman’ın ev sahipliği yaptığı programa Sakarya Gazeteciler Birliği Derneği Başkanı Zeki Aydıntepe, Marmara Gazeteciler Federasyonu Başkanı Müjdat Çetin ve basın mensuplarıyla bazı kurumların basın sorumluları katıldı.

İletişim teknikleri

Programda ilk olarak konuşma yapan İletişim Uzmanı/Gazeteci Sedat Balta şunları söyledi: “Gazeteciler tüm enformasyonları anlamlı bir hale getirir. Bizler enformasyonu komünikasyona çeviriyoruz. Bizler muhabirlere yatırım yaparak tirajlarımızı da yükseltebiliriz. RATED şu an çok iyi bir iş yapıyor. Bu programda verilen meslek içi bilgiler çok yararlı olacaktır. Çünkü iyi bir dinleyici olmak en sağlıklı iletişim becerisidir. Haberci duygudaşlık yapmadan iyi haber yapamaz” dedi.

Sanal alemde

Basın hayatı ile ilgili tecrübelerini paylaşan Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe ise, “Benim düğünümden bugüne hala haberler yazılı arşivimde duruyor. Sanal âlemde uçup gidiyor. Bu meslekte inandırıcı olabilmek için işinizi sevmeniz gerekiyor. Gazetecilik hurufat dönemiyle başlar ardından internet gazeteciliği gelir ve son olarak da ofset gazeteciliği dönemine gelinir” dedi.

Konutlar yapılacak

Birlik başkanı seçilirken gazetecilere konut sözü verdiğini hatırlatan Aydıntepe, “Gazetecilerin konut sahibi olması için başlattığımız çalışmalar sonlanmak üzere. Asgari ücretle zor koşullarda çalışan arkadaşlarımızı ev sahibi yapacağız. Müjde vermek istiyorum. Bütün zorlukları aştık, başkan konuştuk, hazır olun. Ayrım yapmaksızın gazetecileri konut sahibi yapacağız. Devletin TOKİ ile yaptığı anlaşmalar sonrası cüzi miktarla konut edindireceğiz” dedi.

Plaket takdimi

Yapılan sunumların ardından RATED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferruh Tarım, Sedat Balta’ya; RATED Yönetim Kurulu Başkanı H. Remzi Adıyaman da Zeki Aydıntepe’ye plaket takdim etti.

sakaryayenigun.com.tr

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın