Arifiye Atılgan Spor Kulübü Ertuğrul Gazinin Ocağında

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan Arifiye Atılgan spor Külubu sporcuları bu hafta sonu Osmanlı Devletinin kurulduğu topraklarda  Ertuğrul Gazinin Bilecik -Söğüt’te bulunan türbesini ziyaret ederek bölgede de tarihi bir gezi yaptılar. Başlarında bulunan Antrönerlerden Davut Cengiz ;’Spor yaparken çocuklarımıza vatan bayrak ve islam dinini, sevgisini de oğretmek lazım’dedi. ERTUĞRUL GAZİ KİMDİR? […]

 Arifiye Atılgan Spor Kulübü Ertuğrul Gazinin Ocağında

19.11.2017 - 14:36

Güncelleme : 19.11.2017 - 14:36

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan Arifiye Atılgan spor Külubu sporcuları bu hafta sonu Osmanlı Devletinin kurulduğu topraklarda  Ertuğrul Gazinin Bilecik -Söğüt’te bulunan türbesini ziyaret ederek bölgede de tarihi bir gezi yaptılar.
Başlarında bulunan Antrönerlerden Davut Cengiz ;’Spor yaparken çocuklarımıza vatan bayrak ve islam dinini, sevgisini de oğretmek lazım’dedi.
ERTUĞRUL GAZİ KİMDİR?
Ertuğrul Gazi veya Ertuğrul Bey (Söğüt), 13. yüzyılın ortalarında Oğuzların Kayı boyunun lideri ve Osmanlı Beyliği’nin kurucusu olan Osman Bey’in babası. Osmanlı imparatorluğunun temelini atmıştır. 1280’li yıllarda ölen Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman Bey, Osmanlı devletini kurmuştur.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın