Arifiye Stajer Kaymakamı Orhan Gazi Karakaş Göynük’te göreve başladı

Sakarya’lı genç Kaymakam Orhan Gazi Karakaş Göynük’te göreve başladı.Arifiye Stajer Kaymakamı Orhan Gazi Karakaş, Başkan İsmail Karakullukçu’yu geçtiğimiz günlerde makamında ziyaret etmişti. Orhan Gazi Karakaş 1993 yılında Sakarya İli Adapazarı İlçesinde doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Sakarya’da tamamladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan ‘’Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi’ […]

 Arifiye Stajer Kaymakamı Orhan Gazi Karakaş Göynük’te göreve başladı

23.11.2017 - 14:12

Güncelleme : 23.11.2017 - 14:12

Sakarya’lı genç Kaymakam Orhan Gazi Karakaş Göynük’te göreve başladı.Arifiye Stajer Kaymakamı Orhan Gazi Karakaş, Başkan İsmail Karakullukçu’yu geçtiğimiz günlerde makamında ziyaret etmişti.

Orhan Gazi Karakaş 1993 yılında Sakarya İli Adapazarı İlçesinde doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Sakarya’da tamamladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan ‘’Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi’ kapsamında 7. ve 8. Dönem Sakarya İl Öğrenci Meclis Başkanlığına seçilerek Sakarya İlini Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil etti. 2011 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazanan Kaymakamımız 1 yıl süreyle Ankara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda İngilizce Dil Eğitimi aldı. 2016 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan 105. Dönem Kaymakam Adaylığı sınavını kazandıktan sonra 24.07.2017 tarihinde Aydın Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir. Daha sonra sırasıyla Aydın Valiliğinde İl Merkez stajını, Osmaniye İli Düziçi İlçesinde I. Dönem Kaymakam Refikliği stajı ve Sakarya İli Arifiye İlçesinde II. Dönem Kaymakam Refikliği stajını tamamlamıştır. Bakanlık Makamının 07.11.2017 tarihli onayı ile İlçemize görevlendirilen Kaymakamımız 09.11.2017 tarihi itibariyle görevine başlamıştır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın