EBUBEKİR SOFUOĞLU’NUN BABA ACISI!..

İlçemizin değerlerinden Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi,Tarih Profesörü Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun babası Merkez Vaiz Ziya Şükrü Sofuoğlu vefat etti. Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu babasının vefatını sosyal medya hesabından şu ifadeler ile duyurdu; İlgili Haber ZOR AİLESİNİN ACI GÜNÜ!.. ‘Merkez Vaiz olarak hizmet ettiği davasına, Medresei Yusufiye’ye çevirdiği 12 Eylül zindanlarında da devam eden Büyük Dava […]

 EBUBEKİR SOFUOĞLU’NUN BABA ACISI!..

23.11.2017 - 17:10

Güncelleme : 23.11.2017 - 19:39

İlçemizin değerlerinden Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi,Tarih Profesörü Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun babası Merkez Vaiz Ziya Şükrü Sofuoğlu vefat etti.

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu babasının vefatını sosyal medya hesabından şu ifadeler ile duyurdu;

‘Merkez Vaiz olarak hizmet ettiği davasına, Medresei Yusufiye’ye çevirdiği 12 Eylül zindanlarında da devam eden Büyük Dava Adamı Babam Ziya Şükrü Sofuoğlu çok istediği Hakka Yürütmüştür. Cenazesi Yarın Cuma namazını müteakip Sakarya-Arifiye Yeşil Kubbeli Camii’nden kaldırılacaktır.
İnşallah ona layık bir evlat olurum.

Duadan unutmayın BU ADAM GİBİ ADAM OLAN BABAM ZİYA ŞÜKRÜ SOFUOĞLU’nu lütfen.’

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu,Eğitimci Ömer Faruk Sofuoğlu,Ali ve Osman Sofuoğlu’nun babaları Ziya Şükrü Sofuoğlu(80)  hocanın cenazesi yarın cuma namazına müteakip Arifiye Yeşil Kubbeli Camide kılınacak   cenaze namazından sonra defnedilecek.

Ziya Şükrü Sofuoğlu hocanın vefatı ilçemizde büyük üzüntü ile karşılandı.

Merhuma Allah’tan rahmet Sofuoğlu ailesine,yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın