Kaymakamımız Adem Yazıcı’nın “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı.

İlçe Kaymakamımız Adem Yazıc “24 Kasım Öğretmenler Günü”  dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Yazıcı’nın yayınladığı o mesajı. ‘1928 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanı verilişinin 89’uncu, bu anlamlı günün 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanmaya başlanmasının da 36’ıncı yılını heyecan ve coşkuyla idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlgili Haber BİK Genel Müdürü Rıdvan […]

 Kaymakamımız Adem Yazıcı’nın “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı.

23.11.2017 - 18:58

Güncelleme : 23.11.2017 - 18:59

İlçe Kaymakamımız Adem Yazıc “24 Kasım Öğretmenler Günü”  dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Yazıcı’nın yayınladığı o mesajı.

‘1928 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanı verilişinin 89’uncu, bu anlamlı günün 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanmaya başlanmasının da 36’ıncı yılını heyecan ve coşkuyla idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olan öğretmenlik, sevgi, emek, sabır, fedakârlık ve hoşgörü ile yürütülebilecek bir görevdir. Öğretmenlik; bilgisiyle öğreten, yarınlarımız olan gençlerimizi geleceğe hazırlayan bir mesleğin unvanıdır.

Geleceğe dair yeşerecek her umudun ışığı, milletimizin maddi ve manevi gelişmişlik düzeyini, varlık ve bekasını yükseltecek beşeri gücünün mimarı öğretmenlerimizin bu anlamlı günlerinde, biz biliyoruz ki; ancak doğru yönlendirilmiş, iyi eğitilmiş insanlarla yaşadığımız evreni değiştirmek ve güzelleştirmek mümkündür. Ve yine biliyoruz ki milletimiz, öğretmenlerimizin azmi, emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşündeki meşalesini hiç söndürmeden yoluna devam etmektedir.

Değerli Öğretmenler;

Ülkemizin her yerinde çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan hiç şüphem yok. Genç kuşakların okuyan, araştıran, donanımlı, özgüvene sahip, kendi değerlerini unutmadan evrensel değerleri benimseyen ve ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetişmelerindeki çabalarınız her geçen gün daha büyük önem kazanmaktadır.

Sizler aydınlığın simgesi, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer öndersiniz. Bireylerin yetişmesinde büyük rol üstlenen ve bizleri geleceğe hazırlayan fedakârca çalışan vatan sevdalısı kahramanlarsınız.

Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, çok özel, çok yüce bir mesleğin sahibisiniz. Sevgi ve fedakârlık gerektiren, sınırları okul ve sınıf duvarlarıyla çizilemeyecek, zil ile başlayıp bitmeyecek kadar ağır bir sorumluluk gerektiren kutsal bir göreviniz var.

Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler, Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” diyerek öğretmenlerimizin üstlendikleri görevin önemini vurgulamıştır. Daha mutlu ve huzurlu Türkiye için geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin düşünen, bilgi üreten, araştıran, teknolojiye ayak uyduran, Ülkesini, Bayrağını, milletini seven, kişilikli, geçmişini bilen, milli ve manevi değerleri özümseyen bireyler olmaları için üstün çaba gösteren öğretmenlerimize minnettarız.

Bu duygularla, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyor, geleceğimizin mimarı tüm öğretmenlerimizin ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, emekli öğretmenlerimizin de sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir emeklilik geçirmelerini diliyorum.’
Adem YAZICI
Arifiye Kaymakamı

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın