Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile haber sitemize gönderilen kutlama mesajlarınnı yayınlıyoruz.Bu vesile ile arifiyehaber.net ailesi olarak Dünyanın en kutsal vazifesini yapan tüm öğretmenlerimizin  öğretmenler gününü canı gönülden tebrik ediyoruz. ARİFİYEHABER.NET ”Arifiye’nin Hür Sesi”  haber@arifiyehaber.net İlgili Haber Sonuç Bildirgesi yol gösterici niteliğe sahip Rektör Elmas’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. […]

 Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları

23.11.2017 - 19:30

Güncelleme : 24.11.2017 - 19:34

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile haber sitemize gönderilen kutlama mesajlarınnı yayınlıyoruz.Bu vesile ile arifiyehaber.net ailesi olarak Dünyanın en kutsal vazifesini yapan tüm öğretmenlerimizin  öğretmenler gününü canı gönülden tebrik ediyoruz.

ARİFİYEHABER.NET
”Arifiye’nin Hür Sesi”

 haber@arifiyehaber.net

Rektör Elmas’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı


Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Şüphesiz yeni şeyler üretebilmek ve hayata dair yeni değerler ortaya katabilmek için herkesin iyi bir eğitime ihtiyacı vardır. Öğretme evrensel bir uğraştır. İnsan doğumundan ölümüne kadar sürekli öğrenme içerisindedir. Bilgi ve teknoloji çağını yaşadığımız bugünlerde bilgi toplumu olmanın en temel şartı eğitimli insan gücüne sahip olmaktır. Gelişen dünya ve onun koşulları ile aynı zaman diliminde omuz omuza, ileriye doğru gitmek, sadece ve sadece eğitimle gerçekleşir.
Bilgi ve teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde, ülkeler arasındaki rekabet, bilgi düzeyinde sürdürülmekte, toplumumuzun geleceği ise verilen eğitimin başarısı ile değerlendirilmektedir. Bu anlamda Üniversiteler bilim üreten merkezler olma özelliği yanında, toplumun yetişmiş insan gücü ihtiyacını da karşılayan yegâne kuruluş olma sorumluluğunu taşımaktadır. Bu yönüyle bakıldığında, Üniversitelerin yetiştirdiği her düzeydeki elemanların yeterlik düzeyleri ile toplumun ihtiyaçlarının yeterince karşılanması arasında sıkı bir bağlantı bulunmaktadır.
Toplumumuzun her yönden güçlü ve çağdaşlık bakımından kalkınmış olmasında öncü rol oynayan; geçmişini iyi bilerek geleceğe güvenle bakan, iyi ahlâklı, insana ve emeğe saygılı, araştıran, okuyan, hayatı seven nesiller yetiştiren; çağdaş yöntemler, çağdaş bilgiler, çağdaş teknolojiler kullanarak yaptıkları özverili çalışmalar ile öğrencilerimizi şekillendiren öğretim elemanlarımızın ve tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.”
Prof. Dr. Muzaffer Elmas
Rektör

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ARİFİYE İLÇE BAŞKANI ALİ GÖKPINAR’IN ÖGRETMENLER GÜNÜ MESAJI

DÜNYA’nın en kutsal mesleği şüphesiz Öğretmenliktir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi şefkat ve sevgi ile nice zorlu şartlarda yetiştiren öğretmenlerimiz her ne kadar karşılığını tam manasıyla alamasalar da gönlümüzün en kıymetli köşesinde yer etmişlerdir. Ülkemizi muasır Medeniyetler seviyesine çıkartma Ülküsünün cefakar ve fedakar taşıyıcıları olarak , Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün her zaman övgüyle bahsettiği eğitimcilerimiz Uygarlığımızın en önemli mihenk taşlarıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk ”Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ diyerek Medeniyet yarışında en önemli gücün öğretmenler olduğuna işaret etmiştir. Sözleşmeli öğretmen uygulaması öğretmenlik mesleğine ve eğitime darbe vurduğunun kanıtı niteliğindedir.

Bu inanç ve duygularla bu günlerimizi borçlu olduğumuz Baş Öğretmen Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygı ile eğilirken,emekli ve görevli olan tüm öğretmenlerimizin ve her gün bir umutla atanmayı bekleyen ama bir türlü atanamayan genç öğretmen adaylarımızın bu anlamlı günlerini kutluyorum.

Ali GÖKPINAR
CUMHURİYET HALK PARTİSİ ARİFİYE İLÇE BAŞKANI

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın