Arifiye-Adliye’de 11 Bin 415 Fidan dikildi

​Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinliğinde 11 bin 415 fidanı toprakla buluşturdu. Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, çocuklarımızı emanet ettiğimiz Sakarya ilinde görev yapan 11 bin 415 fedakâr öğretmenimiz adına Karıncalı Baba Türbesi Mevkii, Adliye Köyü Arifiye’de fidan dikimi etkinliği düzenledi. Toplumun en fedakâr ve en değerli varlığı öğretmenlerimiz için düzenlenen fidan […]

 Arifiye-Adliye’de 11 Bin 415 Fidan dikildi

25.11.2017 - 17:34

Güncelleme : 25.11.2017 - 17:34

​Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinliğinde 11 bin 415 fidanı toprakla buluşturdu.

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, çocuklarımızı emanet ettiğimiz Sakarya ilinde görev yapan 11 bin 415 fedakâr öğretmenimiz adına Karıncalı Baba Türbesi Mevkii, Adliye Köyü Arifiye’de fidan dikimi etkinliği düzenledi.

Toplumun en fedakâr ve en değerli varlığı öğretmenlerimiz için düzenlenen fidan dikim etkinliğine; Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Sakarya Orman Bölge Müdürümüz Okan Kurşun, İl Kültür ve Turizm Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, Adapazarı Orman işletme Müdürü, kurumların personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğretmenler Gününü kutlayan Sakarya Orman Bölge Müdürümüz Okan Kurşun konuşmasında;” Orman Bölge Müdürlüğü olarak çocuklarımızı emanet ettiğimiz, yarının temelini atan öğretmenlerimize bu anlamlı günde birer fidan dikerek hediye ediyoruz. Ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için canla başla çalışan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre konuşmasında; Türkiye genelinde her ilde eş zamanlı olarak Öğretmenler Günü Kutlaması kapsamında yapılan fidan dikim etkinliği için Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şükranlarını sundu. Düzenlenen fidan dikim etkinliği için Bölge Müdürümüz Okan Kurşun’a teşekkürlerini ifade etti.

Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı konuşmasında; 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak dikeceği fidanı ilkokul öğretmeni için atfettiğini ifade etti.

Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Adliye Köyünde hazırlanan sahaya 11 bin 415 adet fidan öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile dikildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın