Türk Sağlık Sen Sakarya İrfan Korkmaz ile devam

Türk Sağlık Sen Sakarya Şubesi’nin dün yapılan 6. Kongresi’nde İrfan Korkmaz 74 oyla güven tazelerken, rakibi Nizamettin Bektaş 17 oy aldı. İdari Başkan yardımcılığında da Selçuk Ayyıldız 47 oyla seçimi kazanırken, Erhan Gökdemir 36 oyda kaldı. Genel kurul İlgili Haber UĞUR AİLESİNİN ACI GÜNÜ!.. Türk Sağlık Sen Sakarya Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurulu dün Demiryol- […]

 Türk Sağlık Sen Sakarya İrfan Korkmaz ile devam

26.11.2017 - 18:24

Güncelleme : 26.11.2017 - 18:24

Türk Sağlık Sen Sakarya Şubesi’nin dün yapılan 6. Kongresi’nde İrfan Korkmaz 74 oyla güven tazelerken, rakibi Nizamettin Bektaş 17 oy aldı. İdari Başkan yardımcılığında da Selçuk Ayyıldız 47 oyla seçimi kazanırken, Erhan Gökdemir 36 oyda kaldı.

Genel kurul

Türk Sağlık Sen Sakarya Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurulu dün Demiryol- İş Sendikası konferans salonunda gerçekleştirildi. Genel Kurul’a MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, MHP Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül, Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Küçük, İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, Kamu Sen İl Temsilcisi Rahim Varol, sendika üyeleri ve davetliler katıldı.

Devletten yana

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan genel kurulun açılış konuşmasını Türk Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz gerçekleştirdi. Korkmaz, “ 28 Şubat’tan 15 Temmuz’a duruşumuz hep ülkemizden yana olmuştur. Bizim penceremiz hep devlet ve millet olmuştur. Biz çalışanların ne şart altında olursa olsun kendi gelecekleri için Kamu sen ve Türk Sağlık Sen’i seçmeleri gerektiğini dile getiriyoruz” dedi.

Zalimin zulmü

Korkmaz, “ Sağlık çalışanlarının zulme dayanacak hali kalmadı. Çalışanlar için olumlu adımlar atılmalıdır. Biz suya yazılan çok vaat gördük artık icraata geçilmelidir. Biz gösterdiğimiz onurlu mücadele ile üyelerimizi hep koruduk. Sevdamızın peşinde durduk ve zulmü görmezden gelmedik. Başarmak ve kazanmak için var gücümüzle çalışacağız. Yetkiliyiz demekten başka bir iş yapmayan pısırık sendikalardan bir şey beklenemez. Masada haklarını savunmayanları desteklemeye devam ederseniz zalimin zulmü sürecektir. Bugün yeni 4 yıllık bir dönem başlıyor ve bizim seçimlerimizde kaybeden olmaz kazanan Türk Sağlık Sen olur” dedi.

Sahip çıkmak için

Korkmaz’a karşı Türk Sağlık Sen Başkanlığına Aday olan Nizamettin Bektaş ise, “Bugüne kadar Türk Sağlık Sen’de onurla görev yaptım bundan sonra da öyle olacağından kimsenin şüphesi olmasın. Üyelerimiz için çalışmak en kutsal görevdir. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, çalışanlarımızın her zaman yanında olmak ve daha fazla sahip çıkmak için başkanlığa adayım” şeklinde konuştu. Genel kurulda yapılan konuşmaların ardından ise seçimlere geçildi.

Başkan: (74 oyla) İrfan Korkmaz

Şube Başkan Yardımcısı(İdari): (47 oyla) Selçuk Ayyıldız seçilirken karşısına çıkan Erhan Gökdemir (36 oyla) kaybetti.

Diğer adaylar;

Şube Başkan Yardımcısı (Mali): (76 oyla) Ufuk Yıldız

Şube Başkan Yardımcısı(Teşkilat): (76 oyla) Ömer Çimen

Şube Başkan Yardımcısı(Eğitim) : (76 oyla) Gökhan Aydın

Şube Başkan Yardımcısı(Mevzuat): (76 oyla) Mehmet Çınar

Şube Başkan Yardımcısı(Sosyal İşler): (76 oyla) Kadriye Sayın Çimen

Denetleme Kurulu Asil: Mahmut Açıkyol, Yusuf Kabak, Yavuz Ay

Denetleme Kurulu Yedek: Fatih Beşiktaş, Samim Uğur Kurt, İbrahim Sever

Disiplin Kurulu Asil: Ertan Yangel, Ersin Kaymaz, Recep Bedir

Disiplin Kurulu Yedek: İbrahim Duman, Barış Sözen, Birgül Köse

Üst Kurul Delegeleri:

10 kişinin aday olduğu Üst Kurul Delege Adayları’ndan İrfan Korkmaz, Selçuk Ayyıldız ve Mahmut Açıkyol seçildi.

Kaynak

sakaryayenigun.com.tr

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın