Dişli,Arifiye Muhammed Fatih Safitürk KYK’da kariyer günlerine konuk oldu

Arifiye Muhammed Fatih Safitürk Kamu Yurtlar Kurumu’nda, ‘Kariyer Günleri’nin konuğu olan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, gençlerden vakitlerini boş geçirmemelerini ve en az bir dili ana dili gibi konuşmaya gayret göstermelerini istedi. Sorarak öğreneceksiniz İlgili Haber ZOR AİLESİNİN ACI GÜNÜ!.. Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Arifiye Muhammed Fatih Safitürk Erkek Öğrenci yurdunda ‘Kariyer Günleri’nin konuğu […]

 Dişli,Arifiye Muhammed Fatih Safitürk KYK’da kariyer günlerine konuk oldu

29.11.2017 - 12:00

Güncelleme : 29.11.2017 - 12:00

Arifiye Muhammed Fatih Safitürk Kamu Yurtlar Kurumu’nda, ‘Kariyer Günleri’nin konuğu olan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, gençlerden vakitlerini boş geçirmemelerini ve en az bir dili ana dili gibi konuşmaya gayret göstermelerini istedi.

Sorarak öğreneceksiniz

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Arifiye Muhammed Fatih Safitürk Erkek Öğrenci yurdunda ‘Kariyer Günleri’nin konuğu oldu. Programa Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Arif Özsoy ile KYK Muhammed Fatih Safitürk Yurt Müdürü Mahmut Aktunç da katıldı. Programa başlamadan önce öğrencilerin sorularını alan Başkan Dişli öğrencilerden soru sormaya çekinmemelerini isteyerek, “Çünkü sorduğunuz sorular size her zaman artı kazandıracak. Sorarak öğreneceksiniz” dedi.

Eğitim

Eğitim şartlarına değinen Başkan Dişli, “Artık her türlü imkan elinizde. Elinizdeki akıllı telefonlarla merak etiğiniz her konuya tek tuşla ulaşabiliyorsunuz. Teknolojinin yararları olduğu kadar zararlarını da dikkate almak gerekiyor. Elinizdeki akıllı telefonların sizi kullanmasına fırsat vermeyin. Dünyada olanları görüyorsunuz. ABD özgürlük getireceğiz adı altında Irak’ı yerle bir etti” şeklinde konuştu.

Oyunları bozun

Dişli, “Teknoloji çok önemli. Siz çok çalışacaksınız tüm bu oyunları bozacaksınız. Myanmar ve Suriye’de olanları görüyorsunuz. Suriye vatandaşlarına ev sahipliği yapıyoruz. Çanakkale şehitler anıtına gittiğinizde Haleplilerin yattığını görürüsünüz. Şimdi onların torunları camı dahi olmayan beton evlerde yaşam mücadelesi verirken biz burada sefamızı süremeyiz. Bunun vebali hepimizin” dedi.

Coğrafyamız

Müslümanlar üzerine oynanmak istenen oyunları gençlerin bozacağına inandığını kaydeden Başkan Dişli, “Bir gününüzü bile boş geçirmeyin çok okuyun, çok öğrenin. Bu coğrafya önemli coğrafya. Ülkenin içindeki ve dışındaki oyunları bozmak sizin elinizde. Hedefiniz her zaman kendi alanınızda en iyisi olmak olsun. Türkiye’yi süper güç yapacak sizlersiniz” diye konuştu.

sakaryayenigun.com.tr

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın