Kaymakamımız Adem Yazıcı’nın Mevlid Kandili Mesajı.

Arifiye İlçe Kaymakamımız Adem Yazıcı  Mevlid Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Kaymakamımız Yazıcı’nın yayınladığı o mMesajı. ‘Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız. Hz. Peygamberimiz(S.A.V) bütün insanlık için bir yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. […]

 Kaymakamımız Adem Yazıcı’nın Mevlid Kandili Mesajı.

29.11.2017 - 11:06

Güncelleme : 29.11.2017 - 17:52

Arifiye İlçe Kaymakamımız Adem Yazıcı  Mevlid Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Kaymakamımız Yazıcı’nın yayınladığı o mMesajı.

‘Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız. Hz. Peygamberimiz(S.A.V) bütün insanlık için bir yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. Onun doğumu insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü Yüce Allah onu bütün âlemlere rahmet olarak göndermiştir.

Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen Hz. Peygamberimiz (S.A.V), yeryüzünde güzel ahlakın adalet ve faziletin timsali olmuş, barış ve kardeşliğin tesis edilmesini sağlamıştır.

Bu özel gece Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in hadis-i şeriflerini, mesajlarını, yol gösterici öğütlerini anlamak ve bu anlayışla yenilenmek için bir fırsattır. Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in doğumunu kutlarken, aynı zamanda onun evrensel mesajlarını, iman ve ibadet hayatını, yüce ahlakını, kardeşlik hukukunu, adalet anlayışını tekrar hatırlamalı, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulması, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için her zamankinden daha çok gayret göstermeliyiz.

Bu vesile ile Arifiye’li hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin mübarek Mevlid Kandili’ni tebrik eder, bu gecenin tüm insanlığa huzur getirmesini, barış ve esenliğe vesile olmasını temenni ederim.’

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın