AK PARTİ SAPANCA VE HENDEK İLÇE KONGRELERİ GERÇEKLEŞTİ

AK Parti Sapanca İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi gerçekleşti.Sapanca Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrede AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravz Kavakçı Kan, AK Parti MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, AK Parti SKM Başkanı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Milletvekilleri Ayşe Keşir, Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Prof. Dr. Mustafa İsen, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç,Sakarya […]

 AK PARTİ SAPANCA VE HENDEK İLÇE KONGRELERİ GERÇEKLEŞTİ

03.12.2017 - 12:16

Güncelleme : 03.12.2017 - 12:16

AK Parti Sapanca İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi gerçekleşti.Sapanca Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrede AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravz Kavakçı Kan, AK Parti MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, AK Parti SKM Başkanı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Milletvekilleri Ayşe Keşir, Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Prof. Dr. Mustafa İsen, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç,Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, teşkilat mensupları ve çok sayıda davetli katıldı. Kongrenin sonunda AK Parti Sapanca İlçe Teşkilatı’nın yeni başkanı Yunus Gümüşel oldu.

Başarıyla temsil ettik


AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Nazmi Bostancı, “Görev sürem boyunca partimizi ve ilçemizi başarı ile temsil ettik. 9 yıldır yürüttüğüm bu kutlu davaya hizmet etmekten onur ve şeref duydum. Yeni seçilecek arkadaşlarımı kutluyorum. Allah yeni yönetimin yar ve yardımcısı olsun” derken

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, “Her an seçime hazır olan Sapancamızla gurur duyuyorum. İlkelerimize bağlı kalarak çalışacağız. Bu vesileyle 6. Olağan Kongremiz hayırlı olsun” dedi.

2019’a hazırlanmalıyız


Başkan Zeki Toçoğlu, “Kongrelerimiz vesilesiyle ifade ediyoruz; biz teşkilatlarımızla el ele vererek milletimize hizmetlerin en iyisini götürmeye gayret ediyoruz. Sapanca’da da önemli yatırımları hayata geçirdik. Çalışmalarımızın devam ettiği projelerimiz mevcut. Hizmetlerimizin devamı için Ankara’da güçlü ve istikrarlı bir hükümet olması gerek. Bu sebeple 2019 seçimlerine çok iyi hazırlanmalı ve çok iyi motive olmalıyız. İnşallah birlik ve beraberliğimizle, kardeşliğimizle seçimlerden muvaffakiyetle ayrılacağımıza inanıyorum. Daha önce olduğu gibi Sapanca teşkilatımızla uyum içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle kongrenin partimize, şehrimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Daha fazla emek


İl Başkanı Kılıç, “Öncelikle Nazmi Bostancı’ya yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. 13. Kongremizi gerçekleştiriyoruız. Başarı için sevgiye, inanca ve emeğe ihtiyaç vardır. Partimizin başarısının sırrı sevgi, inanç ve emektir. Bizim sevgi ve inançtan yana derdimiz yok. Ancak emeğimizi daha fazla harcamamız gerek. Bu heyecanı 2019 seçimlerine yansıtıp seçimlerde hep beraber mücadele edeceğiz” dedi.

Büyük dava yürüyüşü


Milletvekili İsen, “Belli dönemlerin önemli adlandırmaları olur. 21. Yüzyıla girerken bu dönemin en önemli adlandırması küreselleşme oldu. Partimiz tam bu aşamada milletimizin reçetesi oldu. O reçete başta Sapaca olmak üzere milletimizin teveccühüne mazhar oldu. Ülkemizde milletiyle bütünleşen bir halk hareketi var. Bugün bayram gibi bir devir teslim töreni izledik. Bu bir büyük dava yürüyüşü. İnşallah bu tekerler tümsekte kalmayacak. Yeni yönetimimizde başarılı çalışmalara imza atacaktır. Hayırlı olsun.

Gönüller ordumuz büyüyor


Milletvekili Keşir, “Salonumuz harika gözüküyor. Bayram havasında kongreler yapıyoruz. Bizim kongrelerimizde sandalyeler havada uçuşmuyor. Partimizin iki farkı var: biri bayrağı devredebilmemiz ve kendimizi yenileyebilmemiz. Geçtiğimiz aylarda Afrika Mali’deydik. Orada bir bakan, millet olma bilincimizi Cumhurbaşkanımızla yeniden hatırladığımızı söyledi. Cumhurbaşkanımız tüm mazlum coğrafyaların lideridir. Oyunlar oynanıyor. Ancak bu millet yine tüm oyunları bozacak güçtedir. Gönüller ordumuz her geçen gün büyüyor. İnşallah yeni arkadaşlarımız da yeni Türkiye’nin dava taşını omuzlayacaklar” dedi.

Güçlü Türkiye


Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, “Bugün 2. kongremizde Sapanca’da beraberiz. Kongremiz hayırlara vesile olsun. Bizi biz yapan, değerlerimizle ayrıştırmaya çalışanların dönemleri geride kaldı. Artık güçlü bir Türkiye var. Mazlumların bu ülkeden beklentileri var. ‘Dünya beşten büyüktür’ diyen bir liderimiz var. Çok büyük yol katettik. Biliyoruz ki bizi yenmek kolay değil. 15 Temmuz’da gördük. Tanklara, silahlara yürüdük. Biz tanklara dur diyen bir milletiz. Kâğıttan mı korkacağız? Biz büyük bir aileyiz. Bayram heyecanıyla görev teslimi yapıyoruz. Biz kahraman teşkilatımızla inşallah 2019’da değiştirmiş olduğumuz yeni sistemimizle devam edeceğiz. 2019 için hep beraber gece gündüz çalışmalıyız” dedi.

Arifiye Belediye Başkanı ismail Karakullukçu ve Ak Parti İlçe yöneticileride komşu ilçe Sapanca’nın kongresine katıldılar.

HENDEK İLÇE KONGRESİ

AK Parti Hendek İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi Hendek Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.Kongrede AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, AK Parti MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, AK Parti SKM Başkanı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Milletvekilleri Ayşe Keşir, Ayhan Sefer Üstün, Prof. Dr. Mustafa İsen, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç,Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, teşkilat mensupları ve çok sayıda davetli yer aldı. AK Parti Hendek İlçe Başkanı yeniden Ali Kemal Sofu oldu.

Yorulmadan çalışacağız


AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, “İlçe teşkilatı olarak girdiğimiz tüm seçimlerden başarıyla çıktık. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi, güçlü ve büyük Türkiye için çalışmalarımızı hep birlikte sürdürmeye devam edeceğiz. Teşkilatımız hiçbir zaman yorulmamıştır bundan sonra da yorulmayacaktır” derken,

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Bizler ilçemizin gelişmesi için birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Bu vesileyle kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Hizmetlerimizi sürdüreceğiz


Başkan Zeki Toçoğlu, “Öncelikle kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçemizde çok ciddi yatırımları hayata geçirdik. İnşallah önümüzdeki süreçte de hizmetlerimiz devam edecek. Her zaman ifade ediyorum; yerel yönetimlerin şehirlere hizmet etmesi, Ankara’da güçlü ve istikrarlı iktidarla mümkün olur. Bu sebeple 2019 seçimleri çok önemli. Büyük fotoğrafa odaklanarak seçimlere hazırlanmamız lazım. Partimize gönül veren kardeşlerimizden aldığımız güçle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Belediyelerimizle, teşkilatlarımızla, muhtarlarımızla ele ele verecek, hizmetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Güçleniyoruz


İl Başkanı Kılıç, “Kongreler ile yeni dava arkadaşlarımız siyaset sahnesine adım atıyor. Yapmış olduğumuz kongrelerden yola çıkarak gücümüzün arttığını görüyoruz. 12. kongremizi gerçekleştiriyoruz. Sakarya ile AK Parti’yi yan yana olduğunda her zaman başarı vardır. Şimdi önümüzde önemli bir seçim var. Teşkilat olarak bu sorumluluğa göre hareket edecek, sonuna kadar mücadele ederek seçimlerden zaferle çıkacağız” diye konuştu.

Devrim niteliğinde yenilikler


Milletvekili Keşir, “Teşkilat toplantılarımızda hep heyecanlanmışımdır. Enerjimiz, gücümüz her geçen gün artıyor. AK Parti iktidarıyla birlikte tüm şehirlerimiz eğitimden sağlığa pek çok yatırımla tanıştı. Devrim niteliğinde yenilikler yapıldı. Partimizin bir özelliği de her kongrede kendini yenileyebilmesidir. Bütün mazlum coğrafyaların umudu olan partimizde bir damla alın teri olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Bizim her seçimimiz ve dönemimiz zor. Ancak birlik ve beraberliğimizle 2019’da gerçekleştirilecek önemli seçimleri kazanacağız” dedi.

Yeni ilkler ve güzellikler


AK Parti SKM Başkanı Yavuz, “AK Parti’nin sıradan bir parti olmadığını herkes biliyor. Görevi bırakan yerinen gelenin yanında duruyor, destek oluyor. Çalışmalarını sürdürüyor. Bizim ümidimiz; sizler gibi teşkilat mensuplarına sahip olmak. Bizim ümidimiz; 15 Temmuz’da hainlere sokakları dar eden milletimiz. Geleceğe güçlü köprüler kurmalıyız. Çalışacağız, sokak sokak gezeceğiz. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde yeni ilklere ve güzelliklere imza atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bugünlere kolay gelmedik


Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, “Bu güzel günde burada olmak benim için çok kıymetli. Zor günlerden bugünlere geldik ve kolay olmadı. Bizim için AK Parti sadece bir parti olmadı, davamız oldu. Bu davanın şüphesiz ki en büyük taşıyanı teşkilat mensupları ve kadınlarıydı. Onların kapı kapı dolaşmasıyla davamız bu noktalara geldi. Sandık sorumlusundan her kademede çalışan teşkilat mensuplarımız sayesinde yükseldi. İnşallah eskiden yaşadıklarımız tekrar yaşanmaz. Bizi biz yapan değerler için birçok şey değişti. Bu zorlu serüvende dediğim gibi en büyük yük teşkilat mensuplarındaydı. Gece gündüz demeden çalışan Cumhurbaşkanımızın omuzlarındaydı.”

Birbirimize kenetlenmeliyiz
Ravza Kavakçı Kan, “Şimdi bizim nereden nereye geldiğimizi hatırlamamız lazım. Hiç olmadığı kadar birbirimize kenetlenmemiz gerek. Bu yükü omuzlayanların yüklerini hafifletmemiz lazım. Artık eski Türkiye’de yaşamıyoruz. Dik duran bir liderimiz var. Dünya mazlumlarına gönlünü açan bir ülkeyiz. İnşallah bu davayı, bu bayrağı asla yere düşürmeyeceğiz. Biz büyük bir aileyiz. Asla davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Bu zor süreci birlik ve beraberlik içerisinde olarak, birbirimize kenetlenerek başarıyla noktalamalıyız” dedi.

Arifiye Ak Parti İlçe yöneticileride  Hendek ilçe kongresine katıldılar.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın