Yazıcı’dan “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı.

Arifiye İlçe  Kaymakamımız Adem Yazıcı “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısı ile ilgili bir mesaj yayınladı.Yazıcı’nın yayınladığı o mesajı; ‘1992 yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık Günü engelli bireylere karşı duyarlılık ve farkındalık kazandırmak ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde uygulanmasını sağlamak amacıyla Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir. 3 Aralık Dünya […]

 Yazıcı’dan “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı.

03.12.2017 - 11:21

Güncelleme : 03.12.2017 - 11:21

Arifiye İlçe  Kaymakamımız Adem Yazıcı “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısı ile ilgili bir mesaj yayınladı.Yazıcı’nın yayınladığı o mesajı;

‘1992 yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık Günü engelli bireylere karşı duyarlılık ve farkındalık kazandırmak ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde uygulanmasını sağlamak amacıyla Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, tüm dünyada engellilerin hakları, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi açısından bir bilinç oluşturmuş, engellilerin topluma kazandırılmasında sosyal devlet ve yardımsever birey olmanın önemini pekiştirmiştir.

Engelli bireylerin yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin ve ailelerinin değil, toplumun tümünün ortak sorunudur. Engelli vatandaşlarımız toplumumuzdaki bütün bireyler gibi hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilme hakkına sahiptir. Toplum olarak bizlere düşen görev de ön yargılardan kurtularak engelli vatandaşlarımızın istihdam yoluyla özgürleşmelerini sağlamak, onlara güvenli bir gelecek sunmak, yaşam koşullarını ve bakım hizmetlerini iyileştirerek yaşam kalitelerini arttırmaktır.

Ülkemizde engelli vatandaşlarımızın; toplumsal hayatta etkin bir birey olarak yer alabilmesi, eğitimden sanata hatta spora kadar her türlü sosyal faaliyetlerden aktif bir şekilde faydalanması ile ilgili olarak gerekli düzenlemeler hızla hayata geçirilmiştir. Bu çerçevede engelli vatandaşlarımız, hayatın her alanında kendilerine düne göre çok daha fazla yer bulma imkânına kavuşmuşlardır.

Bugün birçok engelli vatandaşımız zorlukların ardına saklanmayarak yaşama sarılmış, bu gayretleri sonucunda pek çok alanda başarılarıyla kendilerini kabul ettirerek örnek insanlar olmuşlardır.

Onların daha iyi yaşam koşullarına kavuşabilmeleri için, bizlere düşen görev ise engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak, onların ve yakınlarının yaşamlarını kolaylaştırmaktır.

Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, yürekleri sevgi ile dolu olan engelli vatandaşlarımızı kucaklıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.’
Adem YAZICI
Arifiye Kaymakamı

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın