Otokar, Latin Amerika’nın En Büyük Savunma Sanayii Fuarı’na Katılıyor

İlçemizde faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük kara sistemleri üreticisi Otokar, 4-6 Aralık tarihleri arasında Kolombiya’da düzenlenen ve bölgenin en büyük savunma ve güvenlik fuarı olan “Expodefensa 2017″ye katılıyor. Otokar, fuarda Türkiye’nin kara sistemlerinde ulaştığı gücünü ve kabiliyetlerini anlatacak. Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, savunma sanayii alanında Türkiye’yi uluslararası arenada temsil etmeye devam ediyor. Halihazırda ürünleri Latin […]

 Otokar, Latin Amerika’nın En Büyük Savunma Sanayii Fuarı’na Katılıyor

04.12.2017 - 18:22

Güncelleme : 04.12.2017 - 18:22

İlçemizde faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük kara sistemleri üreticisi Otokar, 4-6 Aralık tarihleri arasında Kolombiya’da düzenlenen ve bölgenin en büyük savunma ve güvenlik fuarı olan “Expodefensa 2017″ye katılıyor. Otokar, fuarda Türkiye’nin kara sistemlerinde ulaştığı gücünü ve kabiliyetlerini anlatacak.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, savunma sanayii alanında Türkiye’yi uluslararası arenada temsil etmeye devam ediyor. Halihazırda ürünleri Latin Amerika bölgesi dahil 30’dan fazla ülkede kullanılan Otokar, bölgenin en büyük savunma ve güvenlik fuarında kendi tasarımı ve üretimi olan zırhlı araçlar ve kule sistemlerini fuar ziyaretçilerine tanıtacak. 4-6 Aralık tarihlerinde Kolombiya Bogota’da Cofferias Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuara 250’den fazla firmanın katılması bekleniyor.

Otokar tasarımı ve üretimi askeri araçların 5 kıtada aktif görev yaptığını belirten Genel Müdür Serdar Görgüç: “Savunma sanayii alanında Latin Amerika bölgesi ihracat pazarlarımız arasında yer alıyor. Expodefensa fuarı ile hedefimiz, mevcut kullanıcılarımızla biraraya gelmek ve potansiyel kullanıcılar ile işbirlikleri geliştirerek Kolombiya başta olmak üzere Latin Amerika pazarında varlığımızı artırmak. Bölgede halihazırda başarıyla hizmet veren askeri araçlarımız, bize bölgenin ihtiyaçlarına cevap verme anlamında benzersiz bir deneyim kazandırdı. Bu pazardaki kullanıcıların beklentilerini karşılama konusundaki en büyük referansımız, bu bilgi birikimimiz olacaktır” dedi.

Dünya çapında toplam 30 binden fazla Otokar askeri aracının 50’den fazla kullanıcının envanterinde yer aldığını belirten Görgüç; “Savunma sanayiinde kara sistemleri alanında Türkiye’nin global markası olduk. Ülkemizin savunma sanayiindeki başarısına katkı sağlamaktan, milli sanayinin gelişiminin bir parçası olmaktan; savunma sanayiinde ürünlerimizin yanısıra; global ölçekteki bilgi birikimimiz, mühendisliğimiz, Ar-Ge ve teknoloji transferi kabiliyetlerimizle de ön plana çıkmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın