Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,69 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,39 / Satış: 6,41

KUDÜS BAŞKENT OLURSA AYASOFYA CAMİİ, ERDOĞAN’DA HALİFE OLUR…

KUDÜS BAŞKENT OLURSA AYASOFYA CAMİİ, ERDOĞAN’DA HALİFE OLUR…
  • 06.12.2017
  • 1.032 kez okundu
Reklam

Araştırmacı Yazar Dr.Mehmet Hakan Sağlam son makalesinde çarpıcı bir yazı ile Kudüs meselesini ele aldı.Dr.Mehmet Hakan Sağlam’ın yazdığı o makale;

KUDÜS BAŞKENT OLURSA AYASOFYA CAMİİ,ERDOĞAN’DA HALİFE OLUR…

ABD Başkanı Donald Trump’ın ülkesinin büyükelçiliğini 6 Aralık’ta Tel Aviv’den Kudüs’e taşıyacağı iddiası İslam dünyasını bir anda hareketlendirdi. ABD’nin atacağı bu adım domino etkisi gibi ardı arkası kesilmeyecek yeni olayların habercisi niteliğinde.

Kudüs’ün statüsü, İsrail ve Filistinliler arasındaki en tartışma konularından biri. İsrail, 1967’deki Altı Gün Savaşı’nda Doğu Kudüs’ü işgal etmişti. Bu bölge halen işgal altında. İsrail Kudüs’ün tamamını ülkenin bölünmez başkenti olarak tanımlıyor. Filistinliler ise Doğu Kudüs’ün gelecekte kuracakları devletin başkenti olmasını istiyor. Ancak her iki iddia da uluslararası alanda kabul edilmiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin dünkü grup toplantısında bu konuyu ele aldı ve “Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir. Eğer böyle bir adım atılacak olursa; hemen, beş on gün içerisinde İslam İşbirliği Teşkilatı Liderler Zirvesi’ni İstanbul’da toplayacağız. Kaldı ki bu, bizim diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir” diye konuştu.

ABD’deki Sarraf davası ile ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin Türkiye’ye karşı bir planı olduğunu belirterek, “Bu dava cambaza bak cambaza oyunudur. Bununla tek taşla pek çok kuş vurmak istiyorlar. ABD’deki dava Türkiye’ye kurulmuş bir komplodur. Amerika’da ülkemizdeki 28 Şubat dönemine benzer bir süreç yaşanıyor. Eski yönetim bakiyesi bir grubun ülkemiz konusunda Trump yönetiminin iradesine aykırı olarak yönetim izlediği anlaşılıyor” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın bu cümlelerini ABD ile Türkiye’nin artık fiilen savaşa girdiği olarak algılayabiliriz.

Dostluk, müttefiklik, stratejik ortaklık gibi kavramların boş ve anlamsız kelimelerden ibaret olduğu artık anlaşılmıştır.

Peki ABD’nin İslam ülkelerinde infiale yol açacak bu kararına nasıl cevap vermek gerekir?

Erdoğan’ın yerinde olsam öncelikle İslam İşbirliği Teşkilatı’nı İstanbul’da YILDIZ SARAYI’nda toplar, YAVUZ SULTAN SELİM’in HİLAFET KAFTANI’nı sırtıma geçirir, milyonlara çağrı yapıp İslam ülkelerinin liderleriyle beraber AYASOFYA’ya kadar yürür ve AYASOFYA’da Cuma namazını kılmak suretiyle LOZAN ANLAŞMASI’nı Batılıların suratına fırlatırdım.

Kudüs, İsrail’in başkenti olursa LOZAN’a taraf devletlerin hiç birisi güvende olmamalıdır.

Bugün Kudüs’e göz dikenler yarınlarda Mekke ve Medine’yi gözlerine kestirecek, sonrasında İstanbul’u isteyeceklerdir.

Kudüs düşerse Şam düşer, Halep düşer, Beyrut düşer, Musul ve Kerkük düşer.

Batılıların Yemen, Libya, Tunus, Cezayir, Suudi Arabistan, Irak, İran, Suriye, Pakistan, Lübnan ve diğer İslam beldeleri için planladıkları “parçalama” planları birer birer gerçekleşir.

İslam ülkelerinin kendi geleceklerine yönelik tedirginliğini, Batılılara taşımak zorundayız.

Kudüs yoksa Lozan’da yoktur. Lozan yoksa Yunanistan’da yoktur, Kıbrıs’ta yoktur, 12 Adalar’da yoktur, Mısır, Suriye, Irak, Kuveyt, BAE, Suudi Arabistan, Yemen, Libya, Saraybosna, Arnavutluk, Sırbistan, Bulgaristan’da yoktur.

Aslın Lozan olmadığı takdirde olmayacak o kadar çok ülke var ki.

Osmanlı devletinin yıkıntılarından kaç tane devletin çıktığını bileniniz var mı? Tam 64 tane devlet.

Bugün Birleşmiş Milletler’de devlet olarak tanınan 196 devletin 64 tanesini geçmişte bizler yönettik.

Merak edenler için Osmanlı’nın idare ettiği ülkeleri ve bu ülkelerin kaç yıl egemenliğimiz altında kaldığını aşağıda sıraladım.

1.Türkiye

2.Bulgaristan (545 Yıl)

3.Yunanistan (400 Yıl)

4.Sırbistan (539 Yıl)

5.Karadağ (539 Yıl)

6.Bosna-Hersek (539 Yıl)

7.Hırvatistan (539 Yıl)

8.Makedonya (539 Yıl)

9.Slovenya (250 Yıl)

10.Romanya (490 Yıl)

11.Slovakya (20 Yıl) Uyvar

12.Macaristan (160 Yıl)

13.Moldova (490 Yıl)

14.Ukrayna (308 Yıl)

15.Azerbaycan (25 Yıl)

16.Gürcistan (400 Yıl)

17.Ermenistan (20 Yıl)

18.Güney Kıbrıs(293 Yıl)

19.Kuzey Kıbrıs(293 Yıl)

Güney Rusya (291 Yıl)

21.Polonya (25 Yıl)-Lehistan

Güneydoğu İtalya (20 Yıl)

23.Arnavutluk (435 Yıl)

24.Belarus (25 Yıl) -himaye-

25.Litvanya (25 Yıl)-himaye-

26.Letonya (25 Yıl) -himaye-

27.Kosova (539 Yıl)

28.Voyvodina (166 Yıl) Banat

29.Irak (402 Yıl)

30.Suriye (402 Yıl)

31.İsrail (402 Yıl)

32.Filistin (402 Yıl)

33.Ürdün (402 Yıl)

34.Suudi Arabistan (399 Yıl)

35.Yemen (401 Yıl)

36.Umman (400 Yıl)

37.B.A.E. (400 Yıl)

38.Katar (400 Yıl)

39.Bahreyn (400 Yıl)

40.Kuveyt (381 Yıl)

41.Batı İran (30 Yıl)

42.Lübnan (402 Yıl)

43.Mısır (397 Yıl)

44.Libya (394 Yıl)

45.Tunus (308 Yıl)

46.Cezayir (313 Yıl)

47.Sudan (397 Yıl) Nubye

48.Eritre (350 Yıl) Habeş

49.Cibuti (350 Yıl)

50.Somali (350 Yıl) Zeyla

51.Kenya sahili (350 Yıl)

52.Tanzanya sahili (250 Yıl)

53.Kuzey Çad (313 Yıl) Resade

54.Nijer (300 Yıl) Kavar

55.Kuzey Mozambik (150 Yıl)

56.Fas (50 Yıl) -himaye-

57.Batı Sahra (50 Yıl) -himaye-

58.Moritanya (50 Yıl) -himaye-

59.Mali (300 Yıl) Gat

60.Senegal (300 Yıl)

61.Gambiya (300 Yıl)

62.Gine Bissau (300 Yıl)

63.Gine (300 Yıl)

64.Etiyopya (350 Yıl) Habeş

Prof. Dr. Aleksandr Dugin, Rus dış politikasını şekillendiren önemli isimlerden birisidir. Türk-Rus uçak krizinin aşılmasında çok kritik rol oynadı, neredeyse iki ülke arasında mekik dokudu. Putin’e doğrudan verdiği raporlar, iki ülke ilişkilerinin geleceğini belirledi. 15 Temmuz öncesinde Amerikancı bir FETÖ darbesinin yapılacağı konusunda Türkiye’yi uyaran isimdi. Darbe sonrasında Türkiye’ye tam destek verdi, Türk-Rus yakınlaşmasının mimarlarından biri oldu.

Dugin’e göre; “Rusya, Türkiye’ye sadece hali hazırda var olan Şangay İşbirliği Örgütü gibi kuruluşları önermiyor. Türkiye, tabii ki bunlara üye olabilir ama bizim teklifimiz bundan da öte. Biz, Türkiye-Rusya-İran üçgeninin birlikte kurulmasını öneriyoruz. Bu daha kurulmamış, yeni bir örgüt olacak. Buna Avrasya Üçgeni de diyebiliriz. Bu, askeri, siyasi ve stratejik bir ittifak modeli.”

Dugin’in bu cümleleri aslında Batılıların Türkiye’ye karşı neden topluca saldırıya geçtiklerinin en önemli göstergesi.

Kafanızı çevirip Batı’ya doğru bir bakın. Askeri, siyasi veya ekonomik açıdan Türkiye’ye rakip olabilecek kaç tane ülke var?

Avrupa tarihinin en zayıf ve en çaresiz yüzyılını yaşıyor. Varlığı da belli değil yokluğu da. “Batı” denilince hemen herkes sadece ABD’yi anlıyor.

Aslında içinde yaşadığımız şu günlerde tarihe tanıklık ediyoruz.

Yeni bir dünya düzeni kuruluyor.

Yeni dünya düzeni iki eksenli olacak. Bir tarafta ABD’nin öncülük edeceği ve giderek zayıflayacak olan BATI dünyası, diğer tarafta TÜRKİYE, RUSYA, İRAN ve ÇİN’in yer alacağı DOĞU dünyası olacak.

NATO tarihe karışacak. Avrupa Birliği YIKILACAK.

DOĞU dünyasının güçlenmesinden endişe duyan ABD ve onun eniklerinin aç sırtlanlar gibi Türkiye’ye saldırmalarının esas nedeni işte bu yeni birliktelik.

Bu coğrafyada tarih yeni baştan yazılıyor. Trans-Asya Demiryolu Hattı ile karada ve denizde yeni ve modern bir İpekyolu kuruluyor. Çin’den başlayıp Londra’da bitecek yeni demiryolu hattının en kritik ülkesi hiç şüphesiz Türkiye.

Türkiye, Rusya ve Çin’in yanında yer alan ülkeler zenginleşirken gerisi fakirleşecek.

Çin, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Rusya, İran, Azerbaycan, Gürcistan, Türkiye ve bu güzergâh üzerinde yer alan diğer tüm ülke ve beldelerin malları, tıpkı bundan 500 yıl önce olduğu gibi TRANS-ASYA DEMİRYOLU HATTI vasıtasıyla Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden oluk oluk Avrupa’ya akacak. Taşıma maliyetleri ve taşıma süreleri en alt seviyeye inecek. Yük ve konteyner gemileri ile Avrupa limanlarına iki üç ayda ulaşan Uzakdoğu malları, sadece iki hafta içerisinde Avrupa’nın göbeğine taşınacak.

İnşaatı büyük oranda tamamlanan bu demiryolu koridorunun bütünüyle çalışır hale gelmesi durumunda Çin ile Türkiye arasındaki mal sevkiyat süresi 30 günden 10 güne düşecek. Pekin’den Türkiye’ye deniz yolu ile 2 ayda teslim edilen ürünler, 7-8 gün içerisinde İstanbul’da olacak. Karayolu mesafesinde de 3 bin kilometrelik azalma sağlanacak.

Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Bakü-Tiflis-Kars ve Edirne demiryolu projeleri Modern İpek Yolu’nun orta koridorunu oluşturuyor. Batılıların temel endişe ve korkusu işte bu tür projelerden kaynaklanıyor.

1488 yılında Bartlemeo Dias’ın keşfettiği ve Doğu ülkelerinin fakirleşmesine yol açan Ümit Burnu önemini kaybediyor.

Yeni İpekyolu’nun devreye girmesiyle birlikte Avrupa genelinde gemi ve konteyner taşımacılığı yapan şirketler, sigorta şirketleri, gümrük ve liman işletmeleri batacak, fabrikalar kapanacak, Kıta Avrupa’sında işsizler ordusu oluşacak.

Yeni İpekyolu’nun deniz ayağında ise Basra Körfezi ve Kızıldeniz son derece önem taşıyor. Türkiye son üç beş yıl içerisinde her iki denizin lojistik güvenliğini temin açısından önemli adımlar attı ve Basra Körfezi’nde Katar’da, Kızıldeniz’de ise Somali’de ASKERİ ÜSLER kurdu. Bu askeri üsler, gerek Afrika ve Ortadoğu’nun deniz güvenliği, gerekse Katar hadisesinde görüldüğü üzere bu bölge ülkelerinin kendi güvenliklerini temin açısından son derece önem arz ediyor.

Ne mutlu ki tarih 100 yıl önceye döndü.

Osmanlı’nın Ortadoğu ve Afrika coğrafyasından çekilmek zorunda kaldığı 1918 yılından sonra ilk kez bir Müslüman ülke, bu coğrafyada tekrardan güvenliği temin eder duruma geldi.

İşte tüm bu gelişmeleri alt alta yazdığımda Batılılar açısından şöyle bir sonuç ortaya çıkıyor; Ortadoğu ve Afrika coğrafyasını önümüzdeki bir 100 yıl boyunca yeniden sömürebilmek, var olan devletlerden yeni devletçikler yaratabilmek, Müslümanları köleleştirmek için ERDOĞAN’ın öldürülmesi gerekiyor.

Erdoğan ve Türkiye son kaledir.

Erdoğan düşerse Türkiye düşer.

Türkiye düşerse Kâbe düşer, Mekke ve Medine, Kudüs, Halep ve Şam, Beyrut, San’a ve Kahire düşer.

İşte bu nedenle su uyuyor, ama düşman uyumuyor.

İşte bu nedenle bir yandan PKK, HDP, YPG, JPG, DHKP-C, diğer yandan FETÖ ve onun siyasi ayağı konumuna dönüşen CHP saldırdıkça saldırıyor.

İşte bu yüzden ABD, Almanya, Belçika, Hollanda, Avusturya, Fransa, İngiltere, İsveç gibi terör destekçisi ülkeler açık şekilde Türkiye’ye cephe alıyor.

Ama bunların hiç ama hiçbiri önemli değil.

Allah bize vekildir.

Allah var gam yok…

Dr. Mehmet Hakan SAĞLAM

KAYNAK

http://www.mehmethakansaglam.com.tr/makaleler/kudus-baskent-olursa-ayasofya-camii-erdoganda-halife-olur-5926.html

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında faaliyet gösteren ve Yiyecek, İçecek ve Konaklama Hizmetleri ile iştigal eden 5. Meslek...
Altyapıda gençler geleceğe hazırlanıyor
Büyükşehir Belediyesi Ekrem Karaberberoğlu Altyapı Tesisleri’nde genç yetenekler çalışmalarına başlıyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ekrem Karaberberoğlu Altyapı Tesisleri’nde genç yetenekler çalışmalarına...
Arifiye ‘de Yaz Kuran Kursu öğrencilerine Trafik Eğitimi verildi.
Trafik dedektifleri projesi kapsamında Arifiye Belediyesi konferans salonunda Arifiye ilçe Müftülüğüne bağlı yaz kuran kurslarında eğitim gören 439 öğrenciye Sakarya...
İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’nın Baba Acısı
Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’nın babası Necip Kaya, tedavi gördüğü Yozgat Şehir Hastanesi’nde vefat etti. Baba Necip Kaya’nın cenazesi...
‘Baba Kampa Gidelim’ projesine yoğun ilgi
Macera Park’ın ev sahipliği yapacağı ‘Baba Kampa Gidelim’ projesine gösterilen yoğun ilgi dolayısıyla kayıtlar tamamlandı. 7-14 yaş arası öğrencilerin babaları...
SEVMEKDER’in Konuğu Yazar Muammer ERKUL
Sakarya Sevgi Mektebi Derneği (SEVMEKDER) Okur-Yazar buluşmalarınnı bu hafta ki konuğu Yazar-Çizgi Romancı MUAMMER ERKUL ile devam ettiriyor. 19 Temmuz Cuma...
Atıcılık’ta Türkiye ikincisi Büyükşehir’den
Konya’da gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Kupası’na katılan Büyükşehir Belediyesi Avcılık ve Atıcılık Takımı’nın başarılı sporcusu Sefa Altay,...
Müteahhitler Ulusoy’a konuk oldular
Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak ve başkan vekilleri Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy’u ziyaret etti. Müteahhitler Birliği Başkanı Murat...
ARSİADER’den Üye Bilgilendirmelerine devam
Arifiye Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (ARSİADER) Yönetimi  Üye ziyaretlerini iş yerlerine giderek gerçekleştirerek,Ülke Ekonomisinin  son durumları hakkında bilgilendirmelerine...
Arifiye İl Ormanın ’da ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri verildi.
Afete Hazır Türkiye kapsamında ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri İlimizde ve İlçelerimizde düzenlenen programlar ile devam ediyor. Sakarya Gençlik Spor ve...
Başkan Ekrem Yüce, Sakarya Ağrılılar Derneği ile bir araya geldi
Sakarya Ağrılılar Derneği Başkanı Mehmet Berke ve yönetimi ile bir araya gelen Başkan Ekrem Yüce, “Kültürel çeşitlilik bizim en büyük...
Arifiye’li  Karetecilerden Başkan Karakullukçu’ya Ziyaret
 Arifiye Ayyıldız Gençlik ve Spor Kulübü karatecileri Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu ziyaret etti. Serdivan Spor Salonunda 15 Temmuz Demokrasi...
Tek düşüncemiz şampiyonluk
Rüstemler Tesisleri’nde Kulüp Başkanı İbrahim Nalbant ve yönetimine hayırlı olsun dileklerini ileten, Teknik Direktör Abdullah Ercan’a başarılar diliyen Başkan Ekrem...
Jandarma Genel Komutanı Çetin’den Vali Nayir’e Ziyaret
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere İlimize gelen Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i makamında...
Sakarya SAKBİS’i çok sevdi
Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Akıllı Bisiklet Sistemi (SAKBİS)  vatandaşlar tarafından çok sevildi. Şehrin muhtelif noktalarına kurulan 15 noktada hizmet...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ