“BAŞKENTİ KUDÜS OLAN FİLİSTİN’İ SAYGIYLA SELAMLIYOR, O İMZAYI TANIMIYORUZ”

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından Travel Turkey İzmir–Turizm Fuar ve Kongresi’nde bir konuşma yapan Bakan Kurtulmuş, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın dün almış olduğu karara ilişkin olarak, “O imzayı tanımıyoruz ve başkenti Kudüs olan Filistin devletini saygı ve onurla selamlıyoruz.” dedi. Dünyada aslında iki farklı aksın mücadele ettiğini belirten Bakan Kurtulmuş, bunlardan bir […]

 “BAŞKENTİ KUDÜS OLAN FİLİSTİN’İ SAYGIYLA SELAMLIYOR, O İMZAYI TANIMIYORUZ”

07.12.2017 - 17:18

Güncelleme : 07.12.2017 - 17:18

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından Travel Turkey İzmir–Turizm Fuar ve Kongresi’nde bir konuşma yapan Bakan Kurtulmuş, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın dün almış olduğu karara ilişkin olarak, “O imzayı tanımıyoruz ve başkenti Kudüs olan Filistin devletini saygı ve onurla selamlıyoruz.” dedi.

Dünyada aslında iki farklı aksın mücadele ettiğini belirten Bakan Kurtulmuş, bunlardan bir tanesinin elindeki gücü kullanarak, gücünü politik, askeri ve dış politika güçleriyle kuvvetlendirmeye çalışarak, çatışmaya, savaşa ve ülkeler arasında bir takım gerginliklere dayalı olarak gücünü tahkim etmeye çalışan savaş cephesi olduğunu söyledi.

Amerika’nın işgaliyle birlikte 90’lı yılların başında vekalet savaşlarını kullanarak bölgede ve dünyada bir çatışma ekseni oluşturmaya çalışıldığını ifade eden Bakan Kurtulmuş, bunun karşısında dünyanın her yerinde barışı savunan ve barıştan yana olan ülkeler ve grupların da olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin savaş lobilerine ve savaş tamtamlarını çağıran savaş lordlarına karşı barışı savunan bir ülke olduğunu söyleyen Bakan Kurtulmuş, “Orta Doğu’da da bütün dünyada da hakkaniyete ve adalete dayalı bir barışı savunuyoruz.” dedi ve şöyle devam etti:

“Amerika’daki savaş tamtamlarının çağrısına uyan Sayın Başkan Trump, Orta Doğu’yu yeniden ateşe atacak son derece tehlikeli ve tehditkâr bir karara imza atmıştır. Bu imzayı atarken de şov yaparak imza atmıştır. O imza, Orta Doğu’da yeni savaşların kapısını açan bir imzadır. O imza, yeryüzünü sömürgeleştirmeye çalışan siyonist lobilerin emrine girdiğini ilan eden bir imzadır. O imza on yıllar boyunca Orta Doğu’da adam yerine konulmayan Filistin halkını ezmek için atılmış olan bir imzadır. Bu imzayı kabul etmiyor ve tamamen reddediyor ve başkenti Kudüs olan Filistin devletini saygıyla, onurla selamlıyoruz.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın