TÜMSİAD’TAN KUDÜS KARARINA SERT TEPKİ!..

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez, Kudüs kararı ile ilgili açıklamada bulundu. Ölmez, ‘’Kudüs Filistin’dir, mukaddestir ve Müslümanlarındır. Ne biz ne de İslam âlemi bu kararı asla kabul etmeyeceğiz’’ dedi. İlgili Haber OSM’de söyleşinin konusu felsefe olacak ABD Başkanı Trump Müslüman coğrafyada büyük tepki doğuracak Kudüs açıklamasını Beyaz Saray’da yaptı […]

 TÜMSİAD’TAN KUDÜS KARARINA SERT TEPKİ!..

07.12.2017 - 12:21

Güncelleme : 07.12.2017 - 12:21

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez, Kudüs kararı ile ilgili açıklamada bulundu. Ölmez, ‘’Kudüs Filistin’dir, mukaddestir ve Müslümanlarındır. Ne biz ne de İslam âlemi bu kararı asla kabul etmeyeceğiz’’ dedi.

ABD Başkanı Trump Müslüman coğrafyada büyük tepki doğuracak Kudüs açıklamasını Beyaz Saray’da yaptı ve ABD’nin Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıkladı. Trump, Tel Aviv’deki ABD Büyükelçilik binasının Kudüs’e taşınması için gerekli emri verdiğini söyledi. Müslüman dünyası bu karara büyük tepki gösterirken, alınan kararın Ortadoğu barışının altına dinamit koymakla eşdeğer olduğu vurgusu yapıldı. Karara sert tepki gösterenlerin başında da TÜMSİAD geliyordu.

ABD Hükümeti’nin Kudüs açıklaması apaçık bir hatadır. Bu hatadan bir an önce dönülmelidir’’ diyen TÜMSİAD Başkanı Ahmet Ölmez ‘’Kudüs haremimiz, ilk kıblemiz, ikinci mabedimiz, her şeyiyle Filistin’in ve Müslümanlarındır. Böyle bir durum asla kabul edilemez!’’ açıklamasında bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın