ARİFİYE KUDÜS İÇİN HAYKIRDI!..

Arifiye Ak Parti İlçe Teşkilatının organize ettiği ve Merkez Camide kılınan Cuma Namazı sonrası İlçe Kültür Meydanında toplanan Arifiye’liler açtıkları pankart ve sloganlar ile Kudüs için sert tepki gösterdiler. Arifiye Kültür Meydanında toplanan kalabalık ile birlikte yapılan basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı. ‘KUDÜS DAVAMIZ İlgili Haber ASKON SAKARYA GENEL KURUL YAPTI Amerika Birleşik Devletleri […]

 ARİFİYE KUDÜS İÇİN HAYKIRDI!..

08.12.2017 - 16:11

Güncelleme : 08.12.2017 - 16:11

Arifiye Ak Parti İlçe Teşkilatının organize ettiği ve Merkez Camide kılınan Cuma Namazı sonrası İlçe Kültür Meydanında toplanan Arifiye’liler açtıkları pankart ve sloganlar ile Kudüs için sert tepki gösterdiler.

Arifiye Kültür Meydanında toplanan kalabalık ile birlikte yapılan basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı.

‘KUDÜS DAVAMIZ

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.

Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.

Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.

Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.

İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.

İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.

Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.

Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz.

Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.

Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir.

İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.

Biz müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.

Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.’

Yapılan basın açıklaması sonrası Şehid Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’ün Babası Asım Safitürk Hoca’da dua etti.

Kültür Meydanı önünde ki programa Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,Belediye Başkan Yardımcıları,Ak Parti İlçe Başkanı Ali Başar,İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri,Belediye Meclis Üyeleri,STK’lar,KYK Öğrenci Yurdu Öğrencileri ve Kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın