Suriyeli Aileleri Bilgilendirme Toplantısı

Milli Eğitim bakanlığı tarafından uygulanan kısa adı “Pictes” olan, “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi” projesi kapsamında ilimiz Arya Otel’de Suriyeli Ailelere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Milli Eğitim Bakanlığından yönetici ve uzmanların katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, ülkelerindeki savaş nedeniyle Türkiye’ye göçeden ilimizde de bulunan Suriyeli vatandaşların her […]

 Suriyeli Aileleri Bilgilendirme Toplantısı

09.12.2017 - 17:04

Güncelleme : 09.12.2017 - 17:31

Milli Eğitim bakanlığı tarafından uygulanan kısa adı “Pictes” olan, “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi” projesi kapsamında ilimiz Arya Otel’de Suriyeli Ailelere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığından yönetici ve uzmanların katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, ülkelerindeki savaş nedeniyle Türkiye’ye göçeden ilimizde de bulunan Suriyeli vatandaşların her türlü barınma, giyecek ve yiyecek ihtiyaçlarının yanında çocuklarının eğitim ihtiyaçları için de önemli çalışmalar yapılıyor. Bakanlığımız başta olmak üzere Valiliğimizin himayelerinde Büyükşehir ve diğer belediyelerimizin katkılarıyla kurulan geçici eğitim merkezleri ve okullarımızda Suriyeli çocuklarımızın eğitimden geri kalmaları için her türlü çalışmayı gösteriyoruz.”dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Temel Eğitim, Ortaöğretim, Din Öğretimi, Mesleki ve Teknik Eğitim ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüklerinin işbirliğinde yürütülen “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi” projesiyle Suriyeli çocukların Türkiye’ye uyum sağlamaları, kayıp bir kuşağın oluşmasının önüne geçilmesi, her türlü eğitime erişimlerinin sağlanması, eğitim fırsatlarından ailelerin haberdar edilmeleri hedefleniyor.
Pictes Projesi Genel Direktör Yardımcısı Gülşen Kaşka’nın moderatörlüğünde, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Fatih Başak ile projede yeralan genel müdürlüklerden yönetici uzmanların katıldığı toplantıda Suriyeli Çocukların eğitimleriyle ilgili önemli konular ele alındı.

Projenin İl Koordinatörü olan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özkan’ın başkanlığında proje koordinasyon ekibinde görev yapan Ali Akıllı ve diğer eğitimcilerin evsahipliği yaptığı toplantıdan Suriyeli Aileler memnun olarak ayrıldılar.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın