MİLLETVEKİLİMİZ MUSTAFA İSEN KAFKASLARI AŞTI!..

Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi yada kısaca TÜRKPA’nın 7. Genel Kurulu Kırgızistanın başkenti Bişkek’te gerçekleşti.TÜRKPA 7. Genel Kuruluna üye Türkiye, Azerbeycan, Kırgızistan ve Kazakistan’ın yanısıra gözlemci olan Macaristan ile bu yıl ilk defa Özbekistan katıldı. TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın ve beraberindeki heyette Sakarya Milletvekilimiz Prof.Dr.Mustafa İsen’de yer aldı. İlgili Haber Sosyal Medyadan , Sosyal […]

 MİLLETVEKİLİMİZ MUSTAFA İSEN KAFKASLARI AŞTI!..

11.12.2017 - 16:18

Güncelleme : 11.12.2017 - 16:19

Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi yada kısaca TÜRKPA’nın 7. Genel Kurulu Kırgızistanın başkenti Bişkek’te gerçekleşti.TÜRKPA 7. Genel Kuruluna üye Türkiye, Azerbeycan, Kırgızistan ve Kazakistan’ın yanısıra gözlemci olan Macaristan ile bu yıl ilk defa Özbekistan katıldı.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın ve beraberindeki heyette Sakarya Milletvekilimiz Prof.Dr.Mustafa İsen’de yer aldı.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman tüm engellemelere rağmen FETÖ nün illegal bir terör örgütü olduğunu yazılı olarak TÜRKPA 7. Genel Kurulu Sonuç Bildirgesinde yer almasını sağladı.

Sonuç bildirgesinde FETÖ’ nün illegal bir terör örgütü olduğu ve KUDÜS hassasiyeti belirtildi.

Milletvekilimiz Mustafa İsen TÜRKPA 7. Genel Kurulu ile ilgili değerlendirmesinde  “Gazi Meclisimizin değerli başkanı Sayın İsmail Kahraman’a eşlik ettiğimiz toplantıda, Türk dünyasına yönelik çeşitli komisyonların hazırladığı raporlar görüşüldü ve gündemdeki gelişmelere yönelik bakış açıları yansıtıldı. Sonuç bildirgesi de kamuoyu ile paylaşıldı. Dost ve kardeş ülkelerimizle her daim birlikte olmaya devam edeceğiz. Türk dünyası, sorunlarını azami ölçüde azaltarak işbirliklerini her alanda yükseltecektir. Bunun için gayret ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Milletvekilimiz Prof.Dr.Mustafa İsen’in  sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla da dikkat çekti.

Milletvekilimiz İsen ‘Kırgızistan dönüşü nadiren sissiz ve pususuz görünen muhteşem Kafkas Dağları. Yani Kafkasları aşarken…!ifadeleri ile Kafkas Dağlarının fotoğrafınıda paylaştı.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın