Arifiye Hacıköy’de “81 İliz Hepimiz Biriz” Sergisi Açıldı

81 İlin kendine özgü tarihi, turistik mekanları, kültürel öğelerin ve yöresel tatların tanıtılmalarına yönelik tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “81 İliz Hepimiz Biriz” proje sunum sergisi İlçemiz Hacıköy İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi. Sergi açılışına; Kaymakamımız Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Milli Eğitim Müdür Vekili Yüksel Gülaç, daire […]

 Arifiye Hacıköy’de “81 İliz Hepimiz Biriz” Sergisi Açıldı

13.12.2017 - 18:21

Güncelleme : 13.12.2017 - 18:21

81 İlin kendine özgü tarihi, turistik mekanları, kültürel öğelerin ve yöresel tatların tanıtılmalarına yönelik tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “81 İliz Hepimiz Biriz” proje sunum sergisi İlçemiz Hacıköy İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi.

Sergi açılışına; Kaymakamımız Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Milli Eğitim Müdür Vekili Yüksel Gülaç, daire amirleri, okul müdürleri, muhtarlar, veliler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Hacıköy İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan “81 İliz Hepimiz Biriz” poster sergisinde, milli kültür ve değerlerimizi de içine alarak yerli malı kavramına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yerli ürünlerimizden oluşan posterler, öğrenciler tarafından katılımcılara tanıtılarak sergilendi.

Programda bir konuşma yapan Sayın Kaymakamımız “ Ülkemizin başta insanı olmak üzere çok önemli birikimleri ve değerleri var. Başta tarımsal ürünler olmak üzere tüm ekonomik tarımsal ürünler olmak üzere tüm ekonomik değerleri, tarihsel ve kültürel eserleri, sanatsal ve sosyal unsurları ile bünyesinde çok önemli kıymetler barındırdığını, özellikle son yıllarda tamamıyla ülkemizin eserleri olan başta savunma sanayi olarak yerli ve milli üretimlerin bizi gururlandırdığı, Bakanlığımızın böyle anlamlı projesini İlçemize taşıyan ve tüm Türkiye genelinde İlimizi tanıtan Hacıköy İlköğretim Okulu yönetici ve öğretmenleri ile tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın