İslam İşbirliği Teşkilatından Tarihi Karar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı  Olağanüstü Zirvesi Sonrası açıklanan sonuç nildirgesi ile Basın Toplantısında Konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu tarihî Zirve ile bir kez daha Kudüs’ün sahipsiz olmadığını, karar sahipleri başta olmak üzere tüm dünyaya gösterdiğimize inanıyorum.” İlgili Haber ASKON SAKARYA GENEL KURUL YAPTI “Teşkilat üyesi ülkelerin tamamı, Kudüs’le dayanışma için birlikte harekete geçmeye kararlıdır. Zirvenin […]

 İslam İşbirliği Teşkilatından Tarihi Karar

13.12.2017 - 17:42

Güncelleme : 13.12.2017 - 17:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı  Olağanüstü Zirvesi Sonrası açıklanan sonuç nildirgesi ile Basın Toplantısında Konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu tarihî Zirve ile bir kez daha Kudüs’ün sahipsiz olmadığını, karar sahipleri başta olmak üzere tüm dünyaya gösterdiğimize inanıyorum.”

“Teşkilat üyesi ülkelerin tamamı, Kudüs’le dayanışma için birlikte harekete geçmeye kararlıdır. Zirvenin ‘Kudüs’le Dayanışma için Birlikte Hareket’ temasıyla yapılmış olması, bu kararlılığın ispatıdır.”

“Filistin Devleti’ni henüz tanımamış tüm ülkelere Filistin Devleti’ni tanımaları çağrısında bulunuyorum. Aynı şekilde tüm dünyayı Kudüs’ü Filistin Devleti’nin başkenti olarak tanımaya davet ediyorum.”

Kudüs’ü, işgal altındaki Filistin Devleti’nin başkenti olarak tanıyor ve tüm dünyayı aynı şekilde tanımaya davet ediyoruz.”dedi

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın