“Sürekli gelişen Arifiye emin adımlarla hedefine doğru yürüyor”

Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu sakaryacark.com haber sitesine Arifiye’yi anlattı.Başkan Karakullukçu’nun Sakarya Çark haber sitesinde bugün yayınlanan haberi; Sakarya’nın parlayan yıldızı: Arifiye Arifiye’de yapılan modern, depreme dayanıklı, akıllı villa ve toplu konutlar ilçeye yeni vizyon kazandırdı. Başkan Karakullukçu, “Sürekli gelişen Arifiye emin adımlarla hedefine doğru yürüyor” dedi. İlgili Haber ASKON SAKARYA GENEL KURUL YAPTI Çevreye duyarlı […]

 “Sürekli gelişen Arifiye emin adımlarla hedefine doğru yürüyor”

13.12.2017 - 18:51

Güncelleme : 13.12.2017 - 18:51

Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu sakaryacark.com haber sitesine Arifiye’yi anlattı.Başkan Karakullukçu’nun Sakarya Çark haber sitesinde bugün yayınlanan haberi;

Sakarya’nın parlayan yıldızı: Arifiye

Arifiye’de yapılan modern, depreme dayanıklı, akıllı villa ve toplu konutlar ilçeye yeni vizyon kazandırdı. Başkan Karakullukçu, “Sürekli gelişen Arifiye emin adımlarla hedefine doğru yürüyor” dedi.

Çevreye duyarlı sanayisi, yeşilin her tonunun buluştuğu doğası, Sapanca Gölü’nün eşsiz mavisi, coğrafi konumu, ulaşım ağıyla ülkenin parlayan yıldızları arasına giren Arifiye kabuğunu kırdı. Ülke çapında önemli fabrikaları da bünyesinde barındıran ve çevreye duyarlı ilçede Arifiye Belediyesi tarafından son yıllarda yapılan 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 18’nci madde uygulamaları planlı yapılaşmayı da beraberinde getirdi.

YAŞANABİLİR ARİFİYE

Depreme dayanıklı, akıllı, son teknoloji kullanılarak yapılan villa ve toplu konutlarla beraber yıldızı hızla parlayan ilçeye olan ilgi her geçen gün artıyor. Tek hedeflerinin daha yaşanabilir ve daha güçlü bir Arifiye olduğunu dile getiren Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, ” İlçemizin gelişmesi, içinde yaşayan vatandaşlarımızın mutlu olduğu, kendini ait hissettiği modern bir ilçe olabilmesi için çalışıyoruz” dedi.

PLANLI BİR ARİFİYE

Arifiye halkının huzur ve mutluluğu için her türlü fikre açık olduklarını anımsatan Başkan Karakullukçu, “Sosyal tesisiyle, okullarıyla, sağlık tesisleriyle, kültürel etkinliklerle, parklarıyla, dini tesisleriyle vatandaşımızın her türlü ihtiyacına cevap veren planlı yerleşim alanları oluşturduk, oluşturuyoruz. Son yıllarda ilçemizin 29 değişik yerinde 3194 Sayılı İmar Kanununun 18’nci madde uygulamasıyla planlı alanları oluşturduk. Bu planlarla birlikte bu alanları imara açtık. Artık Arifiye’miz, gerek vatandaşımız, gerek müteahhitler tarafından en rağbet gören yerleşim yerleri arasında yerini aldı” diye konuştu.

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN TERCİHİ

Karakullukçu,”Özellikle 2015 yılında başlayan konut projeleri hızla devam ediyor. 2016 yılı içerisinde yaşadığımız siyasi ve ekonomik olumsuzluklar nedeniyle, biraz hız kesse de, toplu konut projeleri bir bir tamamlanıyor. Belediye olarak biz de, alt yapı çalışmalarına önem veriyor, vatandaşlarımızın taleplerini bütçe olanaklarımızı zorlayarak mümkün olduğunca hızla karşılamaya çalışıyoruz” dedi.

YEŞİL VE KONUT DENGESİ

Yine Arifiye Kültür Merkezi’nin arkasında 25 bin metrekare yeşil alan, 31 bin metrekare inşaat alanı üzerinde kız öğrenci yurdu inşaatının devam ettiğini belirten Karakullukçu, “Kız yurdu hızla yükseliyor. İçerisinde 1+1, 2+1 ve 3+1 konseptte 224 adet daire ve 56 adet ticari dükkan olan proje ilçemizin sosyal ve kültürel anlamda daha iyi yere gelmesinde, esnafımıza ekonomik anlamda katkı sağlamakta önemli bir mesafe alacağına inanıyorum” diye konuştu.

PARLAYAN BİR YILDIZ

Karakullukçu, “Son yapılan konutlara büyük talep var. Bu talep ilçemizin yaşanabilirlik kalitesindeki önemini arz ediyor. Huzur dolu ilçemizi tercih eden vatandaşlarımızın ilçemizi tercih etmesi yatırımcı ve müteşebbislerinde ilçemizi tercih etmesine neden oluyor. Bu nedenle konut yapımı ve satışlarımız hızla devam ediyor” dedi.

MODERN VE ÇAĞDAŞ

İlçe nüfusunun hızla büyüğünü de sözlerine ekleyen Karakullukçu;” Bir iki yıl içerisinde hızlı bir nüfus artışına maruz kalacağımızı öngörüyoruz. Bu konuda tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Arifiye’miz; sağlık, sosyal ve eğitim tesisleriyle, sanayisiyle insanımızın ilgi odağı olmaya, Sakarya’nın en modern ilçelerinden biri olmaya doğru hızla ilerliyor” dedi.

Kaynak

http://www.sakaryacark.com/64378-sakarya-039-nin-parlayan-yildizi-arifiye-haberi.html

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın