Vali Balkanlıoğlu İl Ekonomik Toplantısını Gerçekleştirdi

Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Ekonomik Toplantısı kapsamında Söğütlü 3. Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ve firma yöneticileri ile bir araya geldi. Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Hüseyin Genç, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Özcan Keskin ile 3.OSB işverenleri katıldı. Söğütlü 3.Organize Sanayi Bölgesinde […]

 Vali Balkanlıoğlu İl Ekonomik Toplantısını Gerçekleştirdi

26.12.2017 - 12:26

Güncelleme : 26.12.2017 - 12:26

Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Ekonomik Toplantısı kapsamında Söğütlü 3. Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ve firma yöneticileri ile bir araya geldi.
Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Hüseyin Genç, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Özcan Keskin ile 3.OSB işverenleri katıldı.
Söğütlü 3.Organize Sanayi Bölgesinde toplam 4.500 kişinin istihdam edildiğini, tam kapasiteyle faaliyete geçildiğinde ise 10.000 kişinin istihdam edileceğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Güneş, 2018 yılında 8 firmanın daha üretime başlayacak olmasıyla 500 kişilik yeni istihdam sağlanacağını bildirdi.
İşverenlerin üretim ve istihdam konusundaki sorunlarının çözümünde devletin bütün imkânları ile yanlarında olduklarını belirten Vali Balkanlıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız her türlü haksızlığa karşı dur diyen liderlerin başında geliyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde; güçlü ordu, güçlü millet, birlik ve beraberliğini her daim muhafaza etmiş, milli harp sanayi ile bütün sanayi altyapılarını tamamlamış, kendi milli sanayini kurmuş bir devlet ve ülke olmayı hedefliyoruz. Devletimizin daha güçlü olması için de, siz sanayicilerimize büyük iş düşüyor. Vatandaşlarımızın müteşebbis olması ve çalıştırdığı işçi sayısını sürekli arttırması, devamlı üretim yapması, dünya ile rekabet edecek kaliteli ve güzel ürünler üretmesi ile daha da güçlü olma hedefine ulaşacağız.
Allah’ın da yardımı ile vesile olduğunuz birçok insan evine ekmek götürüyor. Sizler müteşebbis olarak riske girmek, işçi idare etmek, bir şey almak, satmak, parasını tahsil etmek gibi çok zor bir işle uğraşıyorsunuz. Bu açıdan bakarsak Sayın Cumhurbaşkanımız da bunun bilincinde ve bize daima, ‘İş adamlarımızla sık sık toplantılar yapın, onların sorunlarını bizzat yerinde dinleyin, onlara yardımcı olun, çünkü sonuç itibariyle Türkiye onların omuzlarında yükseliyor’ diye talimat veriyor. Bazen Vali hep zenginlerle, iş adamlarıyla oturup kalkıyor diye laflar dolaşır. Ama bilmemiz gereken en önemli şey, ‘İş adamıyla ilgilenmek aslında ihtiyaç sahibi insanlarla ilgilenmektir.’ Çünkü iş adamı ve hali vakti yerinde olan insanlar istihdam oluşturmaz ise, ihtiyaç sahipleri de sıkıntı yaşar. Bundan dolayı aslında iş adamlarıyla ilgilenmek, sohbet edip onların yollarını açmak, sorunlarını dinlemek bir yerde ihtiyaç sahipleriyle ilgilenmek anlamına geliyor. Şurada sadece Sakarya Üniversitesi binlerce mezun veriyor ve hepsi devlette iş arıyor. Herkes devlet memuru olmak isterse, özel sektördekiler ne yapacak, nasıl istihdam sağlayacak?” dedi.

Vali Balkanlıoğlu ayrıca, “İki günü eşit olan zarardadır” Hadisini rehber alarak kalkınma ve büyümeyi sağlamak için devamlı çalışıp üretmemiz gerektiğini de sözlerine ekledi.
Vali Balkanlıoğlu, toplantı sonrası beraberindeki heyet ile birlikte 3.OSB’deki Güneşoğlu Süt Gıda San. ve Tic. A.Ş., Seher Mensucat Tekstil San. ve Tic. A.Ş., Aydın Mensucat Döşemelik Kumaş San. ve Tic. A.Ş. ile Şenpiliç Gıda Sanayi A.Ş. fabrikalarını ziyaret ederek üretim tesislerinde incelemelerde bulundu ve istihdam ile ihracata sağladıkları katkılardan dolayı firma yöneticilerine “Teşekkür Belgesi” verdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın