Arifiye Hacıköy ilkokulundan Iğdır’a yardım eli

Arifiye Hacıköy İlk ve Ortaokulu Iğdır’ın Merkez Halfeli Milli İrade İlkokulu’nun internet üzerinden yapmış olduğu çağrıya duyarsız kalmadı. Halfeli Milli İrade İlkokulunun yeni kurulan okul öncesi sınıfının oyuncak ihtiyacı olduğu çağrısı yapan okul öğretmeni Pelin Kılıç’ın sesi İlçemiz Hacıköy ilk/ortaokulundan karşılık buldu. Yardım talebinde öğrencilerinin yaşadığı zor şartları belirten Pelin Öğretmenin bu talebi Hacıköy İlkokulu […]

 Arifiye Hacıköy ilkokulundan Iğdır’a yardım eli

27.12.2017 - 12:53

Güncelleme : 27.12.2017 - 12:53

Arifiye Hacıköy İlk ve Ortaokulu Iğdır’ın Merkez Halfeli Milli İrade İlkokulu’nun internet üzerinden yapmış olduğu çağrıya duyarsız kalmadı. Halfeli Milli İrade İlkokulunun yeni kurulan okul öncesi sınıfının oyuncak ihtiyacı olduğu çağrısı yapan okul öğretmeni Pelin Kılıç’ın sesi İlçemiz Hacıköy ilk/ortaokulundan karşılık buldu.

Yardım talebinde öğrencilerinin yaşadığı zor şartları belirten Pelin Öğretmenin bu talebi Hacıköy İlkokulu Okul Öncesi öğretmeni Serpil Taştan “oyuncağı paylaş” isimli projeyle okulun gönüllü velileri ile konuyu okul yönetimine aktardı. Okul Yönetimi ve tüm öğretmenler Değerler eğitimi kapsamında öğrencilerimize Yardımlaşma ve paylaşmayı en iyi bu şekilde öğretebiliriz diyerek kolları sıvadılar.

Okulun öğrenci velileri tarafından proje büyük ilgi gördü. Öğrenci velileri ve öğretmenlerin katkıları ile toplanan 7 büyük koli oyuncak ve okul öncesi sınıfı eşyalarını gören PTT Dörtyol Merkez Müdürü Muzaffer Yazar ”Bu güzel çalışma karşılıksız kalamaz” diyerek okulun kargo gönderilerini PTT’ nin dinamik güvenli sınırsız iletişim ağı Iğdır Milli İrade İlkokuluna ulaşmasında katkı sağlayarak hem ilçemizi hem de okullarımızı sevindirdi.

Değerler Eğitimi kapsamında hediyelerini alan minikler ilçemiz okuluna teşekkür kartları ve videoları yollayarak memnuniyetlerini belirtiler.

Okul Müdürü Metin BURÇAK “ bu tür proje ve kampanyalarımız devam edecektir” dedi.

Hacıköy ilk/ortaokulu çevresine ve milletine yararlı paylaşmayı bilen duyarlı öğrencileri ile farklılıklar gerçekleştirmeye devam edeceğe benziyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın