Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesinden bilgilendirme

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesi Basın Buluşması toplantısında çalışmalar, hedefler ve Sakarya’da yürütülebilecek faaliyetler yer aldı. Yeşilay çalışma alanlarından bahsedilen toplantıda yapılan faaliyetlerden bahsedildi. Yoğun eğitim çalışmaları neticesinde Yeşilay Sakarya Şubesi bağımlılıklarla mücadele kapsamında eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerle 1000 vatandaşımıza ulaştıği aktarıldı. TBM TİP-2 bağımlılıkla mücadele eğitimleri yanı sıra Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile […]

 Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesinden bilgilendirme

30.12.2017 - 18:08

Güncelleme : 30.12.2017 - 18:08

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesi Basın Buluşması toplantısında çalışmalar, hedefler ve Sakarya’da yürütülebilecek faaliyetler yer aldı.

Yeşilay çalışma alanlarından bahsedilen toplantıda yapılan faaliyetlerden bahsedildi. Yoğun eğitim çalışmaları neticesinde Yeşilay Sakarya Şubesi bağımlılıklarla mücadele kapsamında eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerle 1000 vatandaşımıza ulaştıği aktarıldı. TBM TİP-2 bağımlılıkla mücadele eğitimleri yanı sıra Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa hayata geçirilme aşamasında olan YESEP (Yeşilay Eğitim Seferberliği Projesi) anlatıldı. Madde ve Alkol bağımlıların sosyal hayata kazandırılması ve bağımlılıklarından kurtulması için YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi)’ni Sakarya’ya kazandırmak adına yerel yönetim ve basından destek beklediklerini aktardı.

Bağımlılıklarla mücadele de gazete, tv ve sitelerde kullanılması gereken üsluba değinen Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Fatih KICIR, örneğin uyuşturucu batağında veya madde isminin zikredilmesinin özendiriciliğe neden olduğu için bu şekilde algı oluşturacak kelime ve cümlelerin olumsuz etkiye neden olabileceğini söyledi.

Yapılan toplantı sonucunda yerel yönetim desteğiyle önleme ve bilgilendirme çalışmaları yapılması için Yeşilay’ın insan sağlığı ve onuru adına yaptığı girişimlerde daha fazla vatandaşlarımıza ulaştırılmasını ve haberdar edilmesine ihtiyaç olduğu söylendi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın