CHP’de Erdoğan Isır dönemi

Olaylı geçen kongrede delegeler son sözü sandıkta söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi’nde Ayça Taşkent dönemi sona erdi. Erdoğan Isır, Ayça Taşkent ve Özgür Arık’ın yarıştığı ve zaman zaman gergin anların yaşandığı kongrede 199 delegenin oyunu alan Erdoğan Isır CHP’nin yeni il başkanı oldu. YOĞUN KATILIM İlgili Haber Arifiyespor’dan Mehmetçik selamı. CHP İl Örgütünde uzun süredir beklenen […]

 CHP’de Erdoğan Isır dönemi

01.01.2018 - 19:50

Güncelleme : 01.01.2018 - 19:50

Olaylı geçen kongrede delegeler son sözü sandıkta söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Ayça Taşkent dönemi sona erdi. Erdoğan Isır, Ayça Taşkent ve Özgür Arık’ın yarıştığı ve zaman zaman gergin anların yaşandığı kongrede 199 delegenin oyunu alan Erdoğan Isır CHP’nin yeni il başkanı oldu.

YOĞUN KATILIM

CHP İl Örgütünde uzun süredir beklenen il kongresi dün yoğun katılımla gerçekleştirildi. Kongreye; Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP eski İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, Mimarlar Odası Başkanı Sami Kafadar, Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, parti yöneticileri ve çok sayıda üye katıldı.

SAMİMİ GÖRÜNTÜLER

Mevcut başkan Ayça Taşkent, Erdoğan Isır ve Özgür Arık’ın il başkanlığı için yarıştığı kongre öncesinde samimi görüntüler vardı. 3 başkan adayı; CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile birlikte davetlileri birlikte karşıladı.

GERGİNLİK YAŞANDI

CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, Özgür Arık ve Erdoğan Isır’ın aday olarak yarıştığı kongrede partililer arasında zaman zaman gerginlik yaşandı, bir kişi, görevlilerce salondan çıkartıldı. Yapılan seçimin ardından adaylardan Erdoğan Isır 199 oy alırken, Ayça Taşkent 126 delegenin oyunu aldı. Özgür Arık ise 58 oy alabildi

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın