Başkan Karakullukçu Milletvekili İsen’e çalışmalarını anlattı

Geçtiğimiz günlerde Arifiye İlçe Teşkilat Başkanlığında yapılan seçimle iş başına gelen yeni ilçe Başkanı Ali Başar ve ekibi ile tanışan ve çalışmaları hakkında bilgi alan Ak Parti Sakarya Milletvekili Prof.Dr. Mustafa İsen, aynı zamanda Başkan İsmail Karakullukçu’dan da Arifiye’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Karakullukçu Arifiye’yi ve yapılan çalışmaları Vekil İsen’e anlattı;”Sayın Milletvekilimizin ziyareti, […]

 Başkan Karakullukçu Milletvekili İsen’e çalışmalarını anlattı

04.01.2018 - 12:11

Güncelleme : 04.01.2018 - 12:11

Geçtiğimiz günlerde Arifiye İlçe Teşkilat Başkanlığında yapılan seçimle iş başına gelen yeni ilçe Başkanı Ali Başar ve ekibi ile tanışan ve çalışmaları hakkında bilgi alan Ak Parti Sakarya Milletvekili Prof.Dr. Mustafa İsen, aynı zamanda Başkan İsmail Karakullukçu’dan da Arifiye’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başkan Karakullukçu Arifiye’yi ve yapılan çalışmaları Vekil İsen’e anlattı;”Sayın Milletvekilimizin ziyareti, bizi ziyadesiyle memnun etti. Arifiye Belediyesi olarak, Arifiye’yi sanayisiyle, sosyal tesis ve donatı alanlarıyla, park ve bahçeleri ile, sağlık, eğitim ve spor tesisleri ile vatandaşını mutlu eden, Sakarya’nın en modern ilçelerinden biri yapmak için çalışıyoruz. Tüm bunları yapabilmenin yolu, planlı bir şehircilik anlayışından ve kaynakları etkin kullanmaktan geçiyor. Bu bakımdan, yaptığımız hazırlıkların meyvesini almaya başladık. Arifiye’mizin her yanında modern tarzda yapılan site ve toplu konut inşaatları boy gösteriyor. Merkezde yapılan 2 bin kişilik öğrenci yurdu hizmete girdi. Arifiye’nin tren garı büyük ölçüde hizmete girdi. Yine, Belediyemiz ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile hayata geçen SATSO Meslek Lisesi hizmete giren yatırımlar arasında. Belediye olarak hemen bunların yanında ihtiyaç duyulan Sosyal Donatı alanlarını inşa ettik. İşletme ihalelerini geçtiğimiz günlerde yaptık. Çok kısa biz zaman içerisinde bu tesisler de vatandaşımızın hizmetine sunulacak. 1’nci Organize Sanayi Bölgesinin genişletilmesi ile ilgili gerekli imar planlamalarını yaparak çalışmaların başlatılmasını sağladık. Yine, Vatandaşlarımızın yoğun talepleri üzerine, Karaabdiler Mahallesi ve civarında Doğalgaz çalışmaları başlatıldı. Bunun yanında SASKİ tarafından da Arifiye merkezde içme suyu şebekesi yenileme çalışmaları başlatıldı. Tabi bu çalışmalar nedeniyle yollarımız ciddi hasar görüyor. 2018 yılında yollarımızı yeniden yapmak için yoğun bir çalışma temposu içerisine gireceğiz. Bunların hazırlıklarını yapıyoruz.” dedi.

Bunların yanında, Arifiye’mizde sosyal ve kültürel hayatı canlandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Yeni kurulacak, Orhangazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesinin de ilçemizde hizmete girmesiyle, Arifiye’mizdeki gelişme daha büyük bir ivme kazanacak. Belediye olarak kaybedecek zamanımız yok, ilçe Teşkilatımızla birlikte hem yaklaşan seçimlere hazırlanıyoruz, hem de vatandaşımıza kesintisiz hizmet vermeye çalışıyoruz.”dedi.

Vekil İsen Başkan’ı dinledi ve teşekkür etti.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın