Arifiye Prof.Dr.Osman Öztürk İ.H.O. dan İKİ İL DERECESİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından velilere ve öğrencilere yönelik olarak geçtiğimiz yaz döneminde uygulanan Kitap Okuyorum Projesinin ödül töreni ve kapanış programı yapıldı. 8 bin 541 öğrenci ve 805 velinin katılım gösterdiği proje kapsamında öğrenciler ve veliler yaz dönemi boyunca beşer kitap okudular. Yapılan değerlendirmeler sonucu kategorilerinde dereceye giren öğrencilere ve velilere ödülleri düzenlenen törenle […]

 Arifiye Prof.Dr.Osman Öztürk İ.H.O. dan İKİ İL DERECESİ

05.01.2018 - 20:04

Güncelleme : 05.01.2018 - 20:04

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından velilere ve öğrencilere yönelik olarak geçtiğimiz yaz döneminde uygulanan Kitap Okuyorum Projesinin ödül töreni ve kapanış programı yapıldı.

8 bin 541 öğrenci ve 805 velinin katılım gösterdiği proje kapsamında öğrenciler ve veliler yaz dönemi boyunca beşer kitap okudular. Yapılan değerlendirmeler sonucu kategorilerinde dereceye giren öğrencilere ve velilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Ödül Törenine; Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, il milli eğitim yöneticileri, ilçe milli eğitim müdürleri ile projede yer alan öğrenciler ve veliler katıldı.

Düzenlenen törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, projeyle öğrencilere küçük yaşlardan itibaren kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasının amaçlandığını belirterek; “Çocuklarına her anlamda örnek olan velilerimizi de bu projeye dahil ederek, okuma alışkanlığının ailede başlayarak kazanılmasını hedefledik. Gelecek yıllarda projeye katılımın çok daha yüksek olmasını bekliyoruz.” dedi.

Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin davetlilere müzik dinletisi sunduğu tören programında, Kitap Okuyorum Projesinde kategorilerinde dereceye giren velilere ve öğrencilere törene katılan protokol üyeleri tarafından hediyeleri verildi.

Arifiye Prof. Dr. Osman Öztürk İ.H.O. dan Kitap Oku-yorum” Projesinde İl birincisi olan Naciye Şevvalde ödülünü aldı.

Yine Arifiye Prof. Dr. Osman Öztürk İ.H.O. dan Sakarya İmam Hatip Okulları arasında Güzel Kur’an Okuma Yarışmasında İl ikincisi olan Zehra Nur’da hediyesini aldı.

Okul Müdürü Mahmut Sami Akaryalı;’öğrencilemizle gurur duyduk, mutlu olduk. Kendilerini, öğretmenlerini, ailelerini tebrik ediyorum’dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın