HACIKÖY İLKOKULUNDA ÇEVRE DOSTU PROJE SUNUMU

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Çevre Dostu Çocuk Tomurcuk’ projesi yeni eğitim döneminde de ilkokul öğrencilerine eğitimler sunmaya devam etti. Proje kapsamında ilçemiz Hacıköy İlkokulunu ziyaret eden proje koordinatörleri okulun 1.sınıflarına Çevremizi koruma ve kollama hakkında bilgi verdikten sonra onları tomurcuk ile tanıştırdılar. Atık pil ve diğer atıklar […]

 HACIKÖY İLKOKULUNDA ÇEVRE DOSTU PROJE SUNUMU

05.01.2018 - 20:59

Güncelleme : 05.01.2018 - 20:59

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Çevre Dostu Çocuk Tomurcuk’ projesi yeni eğitim döneminde de ilkokul öğrencilerine eğitimler sunmaya devam etti.
Proje kapsamında ilçemiz Hacıköy İlkokulunu ziyaret eden proje koordinatörleri okulun 1.sınıflarına Çevremizi koruma ve kollama hakkında bilgi verdikten sonra onları tomurcuk ile tanıştırdılar. Atık pil ve diğer atıklar konusunda Tomurcuktan bilgiler alan minikler Tomurcukla mini videolar izlediler.
‘Çevre Dostu Çocuk Tomurcuk’ projesi ile İlkokul 1. Sınıf öğrencilerine çevreye duyarlı olma eğitimiyle birlikte çocuklarımızda çevre bilincinin geliştirilmesini amaçlanmaktadır. Çocuklarımızın küçük yaşlarda alacakları bu eğitimle davranışlarında kalıcı etkiler oluşturulmasına katkı sağlanmaktadır.
Hacıköy 1.sınıf öğretmenleri Deniz ARSLAN ve Seval KIZILPINAR “ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Dairesi Başkanlığının yapmış olduğu bu çevre koruma sunumundan öğrencilerinin çok etkilendiğini çevreye olan duyarlılıklarını artacağını belirttiler.
Hacıköy İlkokulu 1.sınıf öğrencileri Tomurcuk ile bol bol fotograf çekildiler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın