Açmalar Ortaokulu Hocası Özlem ÖZTÜRK’ten ´Bir Tutam Hayal´

Açmalar Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Özlem ÖZTÜRK ´Bir Tutam Hayal´ adlı eserini tamamladı. Özlem Öztürk ´Bir Tutam Hayal´ adlı eserini ilk imzalı olarak görev yaptığı okula armağan etti. İlgili Haber ASKON SAKARYA GENEL KURUL YAPTI Özlem ÖZTÜRK kitaba ‘Açmalar Ortaokulu’na  Sevgilerimle…’mesajını yazdı 16 Aralık 2017’de yayınlanan ve  176 sayfa olan eser Cinius Yayınları arasında yerini aldı. […]

 Açmalar Ortaokulu Hocası Özlem ÖZTÜRK’ten ´Bir Tutam Hayal´

08.01.2018 - 16:19

Güncelleme : 08.01.2018 - 16:19

Açmalar Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Özlem ÖZTÜRK ´Bir Tutam Hayal´ adlı eserini tamamladı. Özlem Öztürk ´Bir Tutam Hayal´ adlı eserini ilk imzalı olarak görev yaptığı okula armağan etti.

Özlem ÖZTÜRK kitaba ‘Açmalar Ortaokulu’na  Sevgilerimle…’mesajını yazdı

16 Aralık 2017’de yayınlanan ve  176 sayfa olan eser Cinius Yayınları arasında yerini aldı.

‘Karanlık gecelerde yol gösterici şimal yıldızını ilk olarak gözlerinde görmüştüm. O yıldız, buzdolabının üstüne asılan hatırlatma notu gibi seni her daim bana hatırlatıyor. Seni unutmam mümkün değil bundan sonra. Kötü bir aşçı değilimdir. Yağmur ormanları gibi yeşil gözlerin geliyor aklıma. Sonra ‘Allah iyiliğini versin!’ diyerek masum gülüşün ve gönül alıcı konuşman yakalıyor aklımın ucundan. Ne kendimi hatırlıyorum ne ocaktaki yemeği… Hep senin güzel gözlerin yüzünden…”

Yıldızların ve kayaların çocukları diğerlerinden bir adım geride başlar hayata. Yalnızlığını ve hüznünü içine akıtırken ayakta durmayı da erken öğrenmişlerdir onlar. İşte böyle bir genç kızın hayatında her şey ters yüz olur ve en başa döner. Gelecek için yeni adımlar atılırken geçmiş ayağına bir pranga gibi sarınmıştır. Genç bir öğretmenin kendini temize çıkarma ve hayatını tekrar kurma mücadelesini yüreğiniz burkularak okuyacak ve aşka, umuda, cesarete ve hayallere tanık olacaksınız.’

Okul idaresi ilk imzasını  atarak okula armağan edilen kitaptan dolayı  yazar Özlem Öztürk hocaya teşekkür ederek  çalışmalarında başarılar diledi.

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın