YÖÇEYDER 2017 Faaliyetlerini değerlendirdi

Sakarya’da bundan tam 21 yıl önce Sakaryalı hayırseverlerce kurulan YÖÇEYDER’in Dönem Başkanı Ali Türkoğlu; 2017 faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. “Bu yıl da vizyonumuz gereği yetim ve öksüz çocuklarımızı geleceğin dünyasında söz sahibi olacak eğitimli ve üretken nesiller yetiştirmek ve aile yapılarını güçlendirmek için faaliyetlerimiz katlanarak devam etti” diyen YÖÇEYDER Başkanı Ali Türkoğlu; “Hali hazırda […]

 YÖÇEYDER 2017 Faaliyetlerini değerlendirdi

08.01.2018 - 16:45

Güncelleme : 08.01.2018 - 16:46

Sakarya’da bundan tam 21 yıl önce Sakaryalı hayırseverlerce kurulan YÖÇEYDER’in Dönem Başkanı Ali Türkoğlu; 2017 faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Bu yıl da vizyonumuz gereği yetim ve öksüz çocuklarımızı geleceğin dünyasında söz sahibi olacak eğitimli ve üretken nesiller yetiştirmek ve aile yapılarını güçlendirmek için faaliyetlerimiz katlanarak devam etti” diyen YÖÇEYDER Başkanı Ali Türkoğlu; “Hali hazırda Sakarya’da yetim ve öksüz çocuğa hizmetlerimizi sunma imkânı bulduk ve bulmaya çalışıyoruz. Ailelerimizin bilhassa eğitim konusundaki taleplerine üst düzeyde yardımcı olduk. Öğrencimize burs verdik, lise – ortaokul – ilkokul öğrencilerimize okul kıyafetlerini aldık. Meslek tanıtım seminerleri düzenledik. İhtiyaç sahibi ailelerimizin tedavilerine destek olduk. Ramazan ve Kurban bayramlarında tüm yetim öksüzlerimizi bayramlık kıyafetlerini temin ettik. Hayırseverlerden gelen muhtelif gıda yardımlarını ailelerimize düzenli bir şekilde dağıttık. Sosyal ve kültürel faaliyetler bakımından dolu dolu bir sezon geçirdik. Ramazan ayında ailelerimizle iftarlar tertip ettik. Kurban bayramında ailelerimizle beraber kurban kesimi gerçekleştirip yıl içerisinde yine düzenli bir şekilde et, kıyma ve sucuk olarak dağıtımlarını gerçekleştirdik. Bu faaliyetleri yaparken bizlere destek olan hayırseverlerimizi ve üyelerimizi can-ı gönülden tebrik ediyoruz ve son söz olarak iki şey istiyoruz. Bunun ilki çevrenizdeki ihtiyaç sahibi yetim ve öksüz aileleri derneğimize bildirmek. İkincisi ise yetim çocuklarımıza bir el uzatmak isterseniz gerek derneğimizin faaliyetlerine katılmak, gerekse maddi desteklerinizi derneğimize yönlendirerek bu hayır müessesesini ayakta tutmanızı rica ediyoruz. Yardımlarınız için derneğimizin Ziraat Katılım Bankası TR18 0020 9000 0011 6585 0000 01 nolu hesaba yatırabileceğiniz gibi dileyen derneğimizin Ulus Caddesi No: 37 Adapazarı adresine veya (0 264) 278 38 14 ile (0 506) 293 30 40 numarasına direkt ulaşarak bilgi alınabilir” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın